Ne Dolar, Ne Mevduat Faiz! Yarının Kazananları Ev Alanlar, Konut Yatırımı Yapanlar Olacak!

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi hamlesi sonrası bankaların 32 günlük faizleri ile konut kredisi faizlerinde ki düşüş konuta yatırımı yeniden cazip hale getirdi.

YATIRIM REHBERİ 04.12.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi hamlesi sonrası bankaların 32 günlük faizleri ile konut kredisi faizlerinde ki düşüş konuta yatırımı yeniden cazip hale getirdi. Konut fiyatları 2020 yılında ne olur, ev almak için doğru zaman mı, ev mi almalı dolar mı, altın mı?

Bloomberg HT tarafından yapılan canlı yayına konuk olarak katılan Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacamer önemli açıklamalarda bulundu. Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü, Sektör Hareketlendi! Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacamer yapmış olduğu açıklamasında 2019 senesini inşaat ve gayrimenkul sektörü için bir toparlanma dönemi olarak gördüklerini söyleyerek pozitif ortama girildiğini belirtti. Gacamer kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın aralarında yer aldığı kamu bankalarının başlattığı 0.99 kredi kampanyasına özel bankaların da destek vermeye başlamasının sektör için çok önemli olduğunu dile getirdi. Yapılan indirimlerin sektör için hayati öneme sahip olduğunu belirten Gacamer "Veriler de bunu destekliyor. Konut kredisi faizlerinin % 0.99'a inmesiyle moraller arttı. Hem faiz oranları cazip, hem de fiyatlar cazip diye müşteriler alıma geçmiş durumda" dedi. 2020 Yılında Konut Fiyatları Yükselecek Mi, Düşecek Mi?2020 yılında konut fiyatlarında mutlaka yükseliş yaşanacağını belirten Gacamer  "enerji maliyetleri, işçilik maliyetleri gibi artışlarla konut fiyatları da mutlaka artacaktır" dedi.2019 yılında doların getirisinin yüksek olmadığına dikkat çeken Gacamer düşen mevduat faiz oranları ile yatırım için konutun yeniden öne çıkmaya başardığını söyleyerek "bize göre döviz yatırım aracı olmaktan çıktı, mevduat faizleri giderek düştü. Bu da konutun yeniden yükseleceği anlamına geliyor. Çünkü konut artan maliyetleriyle sürekli yükselen ve kira getirisi olan bir ürün" dedi. Emlak365.com 
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@