Ne İcradan, Ne Bankadan! SGK Taşınmazları Satışa Çıktı, 389 M2 Bahçeli Evi 156 Bin Liraya Satışta

SGK taşınmazları için yeni satış ihalesi ilanlarını yayımladı. SGK konut satışı için ihaleleri peş peşe yayımlanırken aralarında İzmir, Muğla, Mersin gibi çok sayıda ilde ihale duyuruları yapıldı.

Ne İcradan, Ne Bankadan! SGK Taşınmazları Satışa Çıktı, 389 M2 Bahçeli Evi 156 Bin Liraya Satışta

Yükselen ev fiyatları nedeniyle ev sahibi olmak her geçen gün biraz daha zorlaşırken vatandaşlar piyasa fiyatının daha çok altına satıldığı için icralık evlere ilgi göstermeye başlamıştı. İcradan satılık daireler ve evler için verilen ilanları kovalayan vatandaşlara bir fırsatta SGK tarafından sunuldu.

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK mülkiyeti kendisine geçen taşınmazları ihale yöntemiyle satışa sunacağını duyurdu. İhale yöntemiyle yapılacak olan taşınmaz satışları arasında bahçeli müstakil ev, avlulu ev, apartman dairesi, arsa ve tarla gibi çok sayıda farklı taşınmaz yer aldı.

SGK LOJMAN SATIŞI, KONUT, ARSA VE TAŞINMAZ SATIŞI İHALELERİ YAYIMLANDI!

SGK'dan satılık lojmanlar, konut ve arsalar için yeni ihale duyuruları yayımlandı. Farklı şehirlerde çok sayıda satış ilanı yayımlandı. Aralarında Ankara, İzmir, Muğla ve Kütahya'nın da yer aldığı çok sayıda ilde taşınmaz satışı için başvurular başladı, ihale tarihleri belli oldu.

ihale ilanı 1-1

SGK ihale ilanları açık artırma yöntemi ile yapılırken kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruda her biri Temmuz ayında yapılacak olan açık artırmalar taşınmazların yeni sahipleri belirlenmiş olacak.

muğla ihale ilanı

SGK TAŞINMAZ SATIŞI HANGİ İLLERDE, ANKARA, İSTANBUL, İZMİR SATILIK LOJMAN DUYURULARI VAR MI?

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından taşınmaz satışları tüm hızı ile devam ederken kurumun resmi internet sitesi üzerinden şu anda Mersin, Tekirdağ, İzmir, Muğla, Aydın, Kocaeli, Kütahya, Rize ve Bursa'nın yer aldığı çok sayıda ilde satışa çıktı.

Yayımlanan ilanlarda yer alan fiyatlar piyasa fiyatının çok daha altında kalması ile dikkat çekerken son dönemde konut fiyatlarının en çok arttığı illerin başında yer alan Muğla'da yayımlanan ilan dikkat çekti. Yayımlanan ilanda Muğla Merkez ilçesinde yer alan 389,156 m2 büyüklüğe sahip olan bahçeli avlulu ev sadece 156 bin TL fiyatla alıcısını beklemeye başladı. Taşınmaz için satış fiyatı piyasada normal koşullarda 1+1 ev bile alınmayacak bir fiyat olarak belirlendi. Söz konusu ihale 21 Temmuz 2022 tarihinde saat 14:00'te düzenlenecek. İhalede en yüksek teklifi veren kişi taşınmazı satın alma hakkı elde edecek. Tüm taşınmazlar ihale yöntemi ile yeni sahiplerini bulacak. SGK ihaleleri kurumun resmi sitesi üzerinden yayımlanmaktadır.