Ne İslam Memiş Ne Selçuk Geçer! Tunç Şatıroğlu Dolar Patlayacak 21 TL Olacak Dedi

Dolar kuru için ekonomist Tunç Şatıroğlu'ndan yeni bir analiz geldi. Dolar kurunun 14.86 TL seviyesini aşması durumunda yükseleceğini öngören ünlü ekonomist doların 21 TL'yi göreceğini de söyledi.

Finans 27.04.2022 - 10:54 27.04.2022 - 10:54 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Dolar kurunun geleceği için FED tarafından alınacak faiz kararı bekleniyor. Bu süreçte FED'in 50 baz puan mı, 75 baz puan mı faiz artışı yapacağı tartışmaları devam ederken FED'in alacağı kararın dolar TL değişimini ne kadar etkileyeceği de konuşuluyor. 

Uzmanlar FED'in alacağı faiz kararına ilişkin yorumlarında iki durum için de ayrı ayrı analizde bulunurken FED faiz kararından bağımsız olarak yeni bir analiz geldi. Piyasalara ilişkin değerlendirmeleri ile takip edilen Tunç Şatıroğlu uzun vadeli dolar kuru hedefini açıkladı. 

DOLAR 21 TL'YE ÇIKACAK DEDİ

Ünlü ekonomist Tunç Şatıroğlu, Dolar TL değişimine ilişkin belli rakamların görülmesi durumunda analiz yapacağını söyledi. Dolar kurunun aşağı yönlü hareketlerinde destek noktasını, yukarı yönlü hareketlerinde ise direnç noktasını açıklayan Şatıroğlu bu seviyelerin görülmesi durumunda tahminde bulunacağını açıkladı. Destek ve direnç noktalarına ilişkin ise "Dolar/TL kuru için pek yorum yapmak istemiyorum. Eğer 14,86 seviyesi geçilirse yükselişe geçiyor şeklinde tekrar yorum yaparım. 14,50 aşağısına düşerse de tekrar düşüş için değerlendirme yaparım. Bu ikisi arasında doları yorumlamayacağım." ifadelerini kullandı. 

"MAYIS, HAZİRAN, TEMMUZ NE ZAMAN BİLEMEM"

Dolar kurunun ne kadar yükseleceğine ilişkin bir analizde bulunan Tunç Şatıroğlu "Dolar/TL kurunun 21’e kadar çıkmasını bekliyorum ama zaman veremem." ifadelerini kullandı. 

Tunç Şatıroğlu yükselmenin ne zaman olacağına ilişkin süre vermeyerek yükselmenin gerçekleşmesi için ise 14.90 TL'nin aşılması gerektiğini söyledi. Dolar için yorumlarını ise "Yükselişin gerçekleşmesi için 14.90 üzerinde tutunması gerekiyor. Ama bu sabit kur böyle gitmez. Bir yerde patlayacak. Mayıs, haziran, temmuz mu olur bilmem.'' sözleriyle tamamladı. 

EDİTÖR NOTU: Dolar kuru için yapılan analiz yorum ve değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmıştır. Yatırım tavsiyesi içermez. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@