Ne İstanbul, Ne Ankara, Konut Fiyatları En Çok Hangi İlde Arttı

Son dönemde adeta Araplar tarafından istila edilen Ordu emlak sektörü değer kazanmaya devam ediyor. Dışarıdan gelen yoğun ilgiye paralel olarak Ordu'da hem konut fiyatları hem de konut kiraları rekor oranda değerlendi. 

Emlak Haberleri 09.05.2018 - 20:35 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Son dönemde adeta Araplar tarafından istila edilen Ordu emlak sektörü değer kazanmaya devam ediyor. Dışarıdan gelen yoğun ilgiye paralel olarak Ordu'da hem konut fiyatları hem de konut kiraları rekor oranda değerlendi. 

Ordu Konut Projeleri İle Yenileniyor 

Ordu'da yapılan konut projesi sayısı her geçen gün artarken sayıları artan projelerle beraber konut fiyatları da yükselmeye devam ediyor. Özellikle de lüks konut projeleri Araplar tarafından yoğun ilgi görürken dışarıdan gelen bu yoğun talep hem satılık konut fiyatları hem de kiralık konut fiyatları için artışa neden oluyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce Ordu'da konut fiyatlarının günden güne yükseldiğini söyleyerek her kesimden Ordu'ya son dönemde talepte artış yaşandığını söyledi. Yüce yapmış olduğu açıklamada konut fiyatlarının geçen seneye oranla dikkat çekici bir şekilde yükseldiğini dile getirerek;"Son yıllarda önemli gelişme yaşadık, ilimize yapılan Ordu-Giresun Havalimanı iyi bir ivme kazandırdı. İlimizi cazibe merkezi haline getirdi. Havalimanı ulaşımı yakınlaştırdı. Hava limanından dolayı turistlerin çoğalması, üniversitede öğrenci sayısının ve ailelerinin çoğalması kiraları yükseltmiş oldu. Konuttaki açığı ortaya çıkarmış oldu. Her ne kadar konut yapılsa bile yeterli değil.

Yapılan yeni konutlar satılığa hitap ettiği için, kiralık fazla olmadığından kiralık daire fiyatları yükseldi. İlimizdeki yatırımcılar yaptıkları konutları kiralık değil, satılık yaptı.Yapılan daireler satılıyor. Şehir merkezinde ise artık konut yapacak yer kalmadı. İlde daire ihtiyacı olduğundan dolayı kiralar yüksek. 3+1 iyi kiralık daire bugün bin TL´nin üzerinde. Eski daireler 400 TL ile 600 TL arasında. Kentsel dönüşüm ve yeni imar planı, yeni bulvarlar artık şart oldu" dedi. Ordu Konut Fiyatları Ne Kadar?

Ordu kent merkezinde yer alan konutların fiyatları 200 bin liradan başlarken markalı konut projeleri kapsamında üretilen konutlarda fiyatlar 1 milyon liraya kadar çıkabiliyor.

Ordu lüks konut projeleri kapsamında üretilen konutlarda ise fiyatlar 750 bin liradan başlayarak 1 milyon 500 bin liraya kadar çıkıyor. Ordu kiralık daire fiyatları ise 500 liradan başlayarak bin liraya kadar çıkıyor. Yine lüks konut projelerinde yer alan kiralık daire fiyatları daha yüksek uygulanıyor. Kaynak: emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@