Necmettin Batırel Dolar Tahmini İle Ağızları Açık Bıraktı: Üzeri Köpük Dedi, Doların Gerçek Değerini Açıkladı

Şakkadanak Necmettin olarak ünlenen Necmettin Batırel yeni dolar yorumu ve tahmini ile ağızları açık bıraktı. Doların gerçek değeri ne kadar, kaç TL, bugün kur ne olmalı, dolar tahmini kaç TL?

Finans 17.04.2022 - 13:25 17.04.2022 - 13:36 Gülcan Özer

Dolar tahminleri ile sık sık adından söz ettiren ve ünlü ekonomist Özgür Demirtaş'la katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamalarla tanınan Necmettin Batırel yeni dolar yorumu ile yine ağızları açık bıraktı. Dolar kurunun Aralık ayında yaşadığı baş döndüren yükselişe rağmen düşüş yorumunda bulunan ve " dolar paraşütsüz düşecek" yorumu doğru çıkan Batırel dolarda yeni tahminlerini açıkladı. 

Necmettin Batırel altın yorumları ile olduğu kadar dolar tahminleri ile de sıkı bir şekilde takip edilirken yeni yorumu da en az öncekiler kadar ses getirdi. Batırel yeni köşe yazısında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından alınan son faiz kararını son derece sert bir şekilde eleştirdi ve dolarda yeni rotayı çizdi. 

UZMANLARDAN DOLAR YORUMLARI VE EKONOMİSTLERİN SON DOLAR TAHMİNİ KAÇ TL?

Ekonomistlerin dolar tahminleri yakından takip edilirken konu hakkında yeni bir açıklamada ekonomist Necmettin Batırel tarafından yapıldı. Batırel yapmış olduğu yorumunda Merkez Bankası'nı faiz indirimi yapmadıkları gerekçesi ile eleştirdi ve "Kimden korkuyorsunuz?" çıkışında bulundu. 

yeni dolar tahmini necmettin batırel

MERKEZ BANKASI MAYIS AYI PPK TOPLANTISI 2022 İLE FAİZ İNDİRİMİ YAPACAK MI?

Ekonomide şu anda çok acil bir faiz indirimi yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu belirten Necmettin Batırel "Merkez Bankası 4 ay oldu halen politika faiz oranı rakamını yüzde 14 seviyesinde sabit tutuyor. Oysa ki bizim şu anda çok acil bir şekilde Merkez Bankası'nın faiz indirimi yapmasına ihtiyacımız var. Neden korkuyorsunuz, kimse artık döviz almıyor, herkes kur korumalı TL vadeli mevduat hesap açıyor. 

DOLARIN GERÇEK DEĞERİ NEDİR, DOLAR BUGÜN KAÇ TL OLMALI?

Borsanın değer kazanması ile TL üzerindeki baskı da hafiflemiş oldu. Dünden itibaren dolar kuru uluslararası borsalarda da ciddi değer kazançları yaşarken TL sabit kalmayı başardı, değer kaybetmedi. Dolar ne kadar çok düşerse maliyetler de o kadar azalmış olur. Doların bugünkü gerçek değeri 9.50 TL olup, üzeri köpüktür" diyerek muhalefetin sık sık enflasyon kozunu kullandığını ve bu kozu bertaraf etmenin doları gerçek değerine çekmek olduğunu söyledi.

NOT: Burada yer alan bilgiler Necmettin Batırel tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@