Nef Çekmeköy 3. Etap Koruköy İptal Edildi!

İnşaat sektöründe yaşanan dalgalanma konut projelerine de olumsuz yansıdı. Bazı firmalar konut projelerini rafa kaldırırken bazı firmalar ise ne yazık ki daha önce rafa kaldırmış olduğu projelerini iptal etmeye başladı.Bu iptal kararlarından biri de Türkiye'nin en büyük konut üreticileri arasında gösterilen NEF tarafından hayata geçirileceği duyurulan NEF Koruköy projesi için verildi.NEF KORUKÖY ÇEKMEKÖY 3.

İstanbul Konut Projeleri 10.03.2021 - 08:02 10.03.2021 - 08:02 Serhat Karaman
İnşaat sektöründe yaşanan dalgalanma konut projelerine de olumsuz yansıdı. Bazı firmalar konut projelerini rafa kaldırırken bazı firmalar ise ne yazık ki daha önce rafa kaldırmış olduğu projelerini iptal etmeye başladı.

Bu iptal kararlarından biri de Türkiye'nin en büyük konut üreticileri arasında gösterilen NEF tarafından hayata geçirileceği duyurulan NEF Koruköy projesi için verildi.

NEF KORUKÖY ÇEKMEKÖY 3. ETAP PROJESİ İPTAL Mİ EDİLDİ?

İstanbul'dan çıkarak Türkiye'nin tatil cenneti olarak bilinen Bodrum'da NEF Reserve Gölköy ve NEF Reserve Yalıkavak projelerini hayata geçiren NEF İstanbul konut projeleri kapsamında Çekmeköy'de de konut projesi üretmişti.

Daha önce NEF Çekmeköy 1. etap ve 2. etap olmak üzere başvuruları alınan projede ise 3. etap ise Koruköy adı ile satışa çıkacaktı. Daha önce yapılan ilk açıklamalarda satışın 2020 senesinin Eylül ayında başlayacağı açıklanmıştı. Yapılan ikinci açıklamada ise satışın 2021 senesine ertelendiği duyurulmuştu. Gelen son bilgilere ise projede 3. etap olarak planlanan Koruköy etabı iptal edildi.

Projenin birinci etabı Çamlıtepe olarak ilan edilmiş ve 474 konutun satışı tamamlanmıştı. Ardından NEF Çekmeköy 2. etap projesi için Ormantepe etabı ile 409 konutun satış işlemi gerçekleşmişti. NEF tarafından alınan bir diğer karar ile ise NEF Reserve Kandilli Koru Blokları için satış işlemleri ertelenmişti.

İnşaat sektöründe yaşanan dalgalanma nedeni ile pek çok dev konut üreticisi benzer kararlar almış, sektörün önünü görmesi adına satış projeleri ertelenerek beklemeye geçilmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@