NEF Galatasaray Stat Sponsoru Oldu! NEF'in Sahibi Kim, Erden Timur Kimdir, Nerelidir?

Galatasaray ile stat sponsorluğu anlaşması imzalayan NEF gündeme bomba gibi düştü. NEF sahibi kim, Erden Timur kimdir, serveti kaç TL, babası kim, nereli, kaç TL ödedi?

Emlak Magazin 12.10.2021 - 10:55 12.10.2021 - 11:00 Gülcan Özer

Türkiye'nin en büyük inşaat markaları arasında yer alan TEF ile en büyük camialarından biri olan Galatasaray arasında imzalanan sponsorluk anlaşması gündeme adeta bomba gibi düştü. Galatasaray Kulübü, Timur Şehircilik Planlama A.Ş arasında imzalanan stadyum sponsorluğu anlaşması sonrası gözler NEF İnşaat'a çevrildi. 

Özellikle de ödenen sponsorluk ücreti sonrasında NEF sahibi kim, Erden Timur kimdir, serveti kaç TL , babası kim, NEF'in büyüklüğü ve inşaat sektöründeki sıralaması merak konusu olmuştu. Türkiye'nin genç ve dinamik patronları arasında gösterilen Erden Timur araştırılmaya başlandı. 

NEF KAP ÜZERİNDEN DUYURDU: GALATASARAY'A STAD SPONSORLUĞU İÇİN KAÇ TL ÖDENECEK?

Galatasaray Kulübü, Timur Şehircilik Planlama A.Ş arasında atılan imzalar sonrasında KAP üzerinden yapılan açıklama ile 10 senelik stadyum sponsorluğu imzası atıldığı ilan edildi. Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden yapılan resmi açıklamada "Şirketimiz ve Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Timur Şehircilik Planlama A.Ş arasında 5 sezonu opsiyonlu olmak üzere toplamda 10 (5+5) sezon için 725.000.000 TL + KDV değerinde stat isim hakkına ilişkin sponsorluk ve reklam tanıtım sözleşmesi imzalanmıştır. İşbu tutarın 652.500.000 TL + KDV'si şirketimize, geri kalan 72.500.000 TL + KDV ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne ödenecektir. Gereği kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunulur" ifadelerine yer verildi. 

erden-timur-kimdir

NEF SAHİBİ KİM, ERDEN TİMUR KİMDİR, NERELİ, SERVETİ NE KADAR?

NEF ile atılan imzanın ardından NEF sahibi kim sorusu merak konusu olurken şirketin yönetim kurulu koltuğunda Erden Timur oturuyor. 16 Kasım 1982 doğumlu olan Erden Timur Mersin'lidir. 

2000 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olan Erden Timur, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık diplomasını aldıktan sonra aile şirketinde çalışmaya başladı. Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. adı ile 2010 senesinde inşaat sektörüne girdi ve markalı konut projesi üretmeye başladı. 

ERDEN TİMUR SERVETİ NE KADAR, KAÇ TL?

Forbes tarafından açıklanan En Zengin Türkler Listesi içerisinde 2020 senesinde 100. sırada yer almış olup toplam serveti 400 milyon doların üzerinde gösterilmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@