NEF Sapanca Konut Projesi Başlıyor! 100 Villa, 80 Rezidans İnşa Edilecek

Türkiye'nin en köklü konut üreticileri arasında yer alan NEF bir yandan devam eden konut projelerinde çalışmalarını sürdürürken bir yandan da yeni projeler için hazırlıklarını sürdürüyor. Bunlardan biri de NEF Sapanca konut projesi oldu. İşte projenin detayları...

Konut Projeleri 22.06.2021 - 08:05 22.06.2021 - 08:05 Serhat Karaman

Konut üretimi denildiğinde akla ilk gelen markalardan bir olan NEF İstanbul dışında yeni konut projelerine imza atmaya devam ediyor. Özellikle de son yıllarda Bodrum başta olmak üzere İstanbul dışında gerçekleştirdiği proelerle adından söz ettiren NEF yeni projesi için Sapanca'da karar kaldı. 

Konu hakkında açıklama yapan Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur rezidans, otel ve villalardan oluşacak karma konut projesi için 600 milyon liralık dev bir yatırıma imza atacaklarını duyurdu. 

OTEL, VİLLA, REZİDANS! NEF SAPANCA KONUT PROJESİ İÇİN İLK ADIM ATILIYOR

Yeni proje hakkında basın mensuplarına açıklamada bulunan Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur yeni projenin yatırım tutarının 600 milyon lira olduğunu belirterek "Projede 100 villa, 80 rezidans ve bir otel yer alacak. Bundan sonraki süreçte arsa satın alıp proje yapacağız. Arsa geliştirmede ağırlığımız İstanbul dışında olacak. İzmir’de yeni bir projeye başlayacağız. Bodrum’da da iki arsamız daha var.

İnşaatı devam eden projelerde kalan etapların tamamlanması için 180 milyon TL’lik yatırım gerçekleştireceğiz. Bu yılı toplamda 780 milyon TL yatırım ile tamamlamış olacağız. Bu yılın ilk yarısında 1.417 adet konut sattık ve 716 milyon TL ciro elde ettik. Yılın tamamında 1.4 milyar TL’lik satış hedefliyoruz" diyerek konut üretimine ve yeni projelere hızlı bir şekilde devam edeceklerini dile getirdi. 

NEF SAPANCA KONUT PROJESİ NEREDE?

NEF'in Sapanca'da ki yeni konut projes Sapanca Kırkpınar bölgesinde yer alacak. Proje kapsamında 100 villa ve 80 rezidans üretilirken yine projenin içerisinde uluslararası bir otel zinciri de yer alacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@