Nefesler Tutuldu, Konut Kredisi Faiz İndirimi İçin Gözler Bankalarda

Dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplanan ekonominin A kadrosu tarafında yapılan ekonomi zirvesinin ardından gözler bugün bankalara çevrildi. Uzun süredir beklenen konut kredisi faiz oranları düştü müjdesinin bugün gelmesi bekleniyor.

Emlak Haberleri 10.05.2018 - 09:58 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplanan ekonominin A kadrosu tarafında yapılan ekonomi zirvesinin ardından gözler bugün bankalara çevrildi. Uzun süredir beklenen konut kredisi faiz oranları düştü müjdesinin bugün gelmesi bekleniyor.

Bankaların Faiz Oranları Da Konuşuldu Yapılan ekonomi zirvesinde bankaların faiz oranları da masaya yatırıldı. Uzun süredir Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dile getirilen konut kredisi faiz indirimi müjdesi için son değerlendirmeler de yapıldı. Özel bankaların konu hakkında çekimser kalmaları ve bir türlü harekete geçmemeleri üzerine kamu bankaları üzerinden operasyon yapılmasına karar verildi.Verilen karara göre konut kredisi faiz oranlarını düşürmek için ilk etapta kamu bankaları devreye sokulacak. Şu anda en düşük konut kredisi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası ve Halkbank konut kredisi faiz oranları yüzde 0,99 seviyesine çekilecek. Yapılan başvuru oranı ve konut satış rakamlarına bakılarak ikinci bir müdahale ile kredi faiz oranlarının kademeli olarak düşürülmesi amaçlanacak.Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü Mü, Ne Zaman Düşer?Artan talepten pay almak isteyen özel bankalar ise zorunlu olarak konut kredisi faiz indirimi yapmak zorunda olacak. emlak365.com olarak sizler için konut kredisi faiz oranlarını anlık olarak takip ediyoruz. Söz konusu müjdenin bugün öğlene kadar verilmesi bekleniyor. Karar bugüne yetiştirilemezse dahi önümüzdeki hafta bankalar düşük faiz oranları ile yeni haftaya başlayacak gibi görünüyor.Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü Mü?Hayır, ne yazık ki hala banka tarafından sunulan kredi faiz oranları yüzde 1,23 olarak gösteriliyor. Faiz oranının yüzde 0,99 seviyesine çekilmesi için hükümetin açıklama yapması bekleniyor. Yani Ziraat Bankası düşük faizli konut kredisi için hükümet kanadından açıklama gelmesi bekleniyor.Tapu Harcı İndirimi ve Konutta KDV İndirimi ile Konut Stoku Bitecek Konut satış rakamlarının düşmesi ile beraber Türkiye'de konut stoku büyük bir hızla artmaya başlamıştı. Yapılan tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi ile beraber birleşecek olan konut kredisi faiz oranları indirimi ile konut satışları rekor kıracak. Konut stoku büyük bir hızla tükenecek ve ekonomi şaha kalkacak. Gelecek konut kredisi düştü müjdesi için bizi mobil uygulamalarımız üzerinden çok daha kolay bir şekilde takip edebilirsiniz...TOKİ haberleri, emlak haberleri, konut projeleri ve satış duyurularından anında haberdar olmak için uygulamamazı indirebilirsiniz…Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZKaynak: emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@