NEF'in Patronu Erden Timur 400 Milyon Dolarlık Serveti İle Gündemde

Galatasaray sponsorluk anlaşması ile gündem olan NEF İnşaat sahibi Erden Timur kişisel serveti ile bir kere daha gündem olmayı başardı. NEF'in sahibi kim, serveti ne kadar, kaç TL?

Emlak Magazin 14.06.2022 - 10:55 14.06.2022 - 11:21 Gülcan Özer

Son olarak Galatasaray spor kulübünün stadyumuna isim sponsorluğu anlaşması ile ödediği rekor parayla gündeme gelen NEF İnşaat sahibi Erden Timur, Galatasaray kulübünün seçiminde bir kere daha gündeme gelmişti. Galatasaray'da yapılan son seçimde kulüp başkanlığına aday olan Dursun Özbek seçilirken, Timur'un ismi seçim sonrası yeniden yönetime girdi. 

Adının yeniden yönetime girmesinin ardından bir kere daha hakkında araştırmalara başlanan Timur, Türkiye'nin en büyük konut üreticisi ve inşaat markaları arasında yer alan NEF İnşaat'ın yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam ediyor. Ayrıca kişisel serveti ile Türkiye'nin en zenginleri arasında yer alıyor. 

NEF İNŞAAT'IN SAHİBİ KİM, ERDEN TİMUR, KİMDİR, NERELİ, KİŞİSEL SERVETİ NE KADAR?

Emre Akbaba transferi ile bir kere daha devreye girerek Galatasaraylı taraftarların kalbini çalmayı başaran Erden Timur 1981 Mersin doğumlu. 2000 senesinde Tarsus Amerikan Koleji'nden mezun olan, ardından ise 2005 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Erden Timur, üniversite arkadaşı Emine Timur ile evlidir. 

erden timur gs

Bu evlilikten Ala Bade adında bir kız ve Yusuf Kenan adında bir erkek çocuk babası olan Timur'un kişisel serveti Forbes tarafından açıklanan Türkiye'nin en zengin insanları listesine göre 400 milyar doların üzerindeydi. NEF markasını kuran ve kısa sürede büyük projelere imza atmayı başaran Timur aynı zamanda Türkiye'nin en genç zenginleri arasında da yer alıyor. Timur, son dönemde Galatasaray'a verdiği maddi destek ile de adından sıklıkla söz ettiriyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@