Net Asgari Ücret Tutarı Olan 4.253 TL Taksitle İş Bankası'ndan Ne Kadar Konut Kredisi Çekilebilir?

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanmayı düşünenler kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Net asgari ücret olan 4.253 TL taksitle İş Bankası ne kadar konut kredisi veriyor?

Finans 01.06.2022 - 02:07 01.06.2022 - 02:07 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyenlerin yüksek maliyetleri göze almaları gerekirken konut finansmanlarına da ilgi gösteriliyor. Bankaların verdikleri konut kredilerinin maliyetleri araştırılıyor. Maliyet sorgulaması yapılan bankalardan birisi de İş Bankası oldu. İş Bankası hangi maliyetlerle ve kredi şartları ile müşterilere konut kredisi imkanı sağlıyor? İş Bankası konut kredisi taksit hesaplamaları nasıl yapılıyor?

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

İş Bankası müşterilerine 120 aya kadar vade imkanı ile konut kredisi imkanı sağlanıyor. Müşteriler 10 yıllık vadeye yayılan konut kredisi taksitlerini makul seviyelerde belirleyip ona göre ödeme yapabiliyorlar. Yapılan bu ödemeler müşterilerin bütçeleirni zorlamazken ev satın alırken sorunlu kredi ile karşılaşma ihtimali de oldukça zayıflıyor. 

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,05 oranında kredi faizi uygulanacağı bildirildi. Müşteriler bu faiz oranı ile konut kredisi çekmeleri halinde bile enflasyonla kıyaslandığında kazançlı olabiliyorlar. Enflasyon karşısında etkisi zayıflayan konut kredisi faizi müşterilere çok önemli bir yatırım imkanı sağlamış oluyor.

İş Bankası müşterileri konut kredisi çektiklerinde aynı zamanda bazı ödeme kolaylıklarına da sahip oluyorlar. Müşterilere uygun bir ödeme planı hazırlanırken kişiye özel uygulamalar da yapılabiliyor. Bu şekilde müşterilerin konut kredisi kullanmaları ev sahibi olmalarını da mümkün kılıyor.

İş Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyenler ne kadar kredi kullanabileceklerini de merak ediyorlar. Buna göre müşterilerin satın alacakları ev için ekspertiz raporu belirlenerek verilebilecek kredi miktarının üst limiti tespit ediliyor. Eğer konutun ekspertiz değeri 500 Bin TL'ye kadar ise yüzde 90 oranında, 500 Bin TL'nin üzerindeyse yüzde 80 oranında kredilendirme yapılıyor.

İŞ BANKASI 4.253 TL TAKSİTLE NE KADAR KONUT KREDİSİ VERİYOR?

konut kredisi hesaplama iş bankası

Günümüzde ailelerde hem kadının hem de erkeğin çalışması oldukça yaygın bir şekilde rastlanılan bir durum oluyor. Eşlerden birisinin maaşının asgari ücret tutarında olduğu ve bu maaşın tamamının konut kredisi taksiti olarak ayarlanmak istendiği düşünülünce İş Bankası'ndan ne kadar konut kredisi çekilebileceği merak ediliyor. 120 ay vadeli kredi hesaplamalarına göre 4.253 TL taksit ödeyerek İş Bankası'ndan 189 Bin TL konut kredisi çekilebiliyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@