Netflix'te İzlenme Rekorları Kıran Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Nerede Çekildi? Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Pandemi döneminde oldukça zayıflayan Türk sinemasına yeni, bir soluk getiren Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü filmi üzerine büyük bir merak yaşanıyor. Netflix platformundan izleyicilerle buluşan Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü filmi nerede çekildi, oyuncu kadrosunda kimler var?

Netflix'te İzlenme Rekorları Kıran Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Nerede Çekildi?

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filmi son günlerde oldukça ilgi gösterilen sinema filmleri arasında yer alıyor. Türkiye'de sinema sektörü pandemi nedeniyle ciddi bir darbe yerken Netflix gibi online platformlardan yayınlanan sinema filmleri milyonlarca izleyiciye biraz olsun nefes aldırmayı başarıyor. Son günlerin en çok izlenen filmlerinden birisi ise Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filmi oldu. Büyük bir ilgi gören filmin izlenme sayısı rekorlar kırarken bilindik bir hikayenin 2021'e güzel bir uyarlama olması filmin başarısını katmerledi.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filmini aslında Türkiye'de tiyatsoseverler yıllarca bir tiyatro olarak izlediler. Yılmaz Erdoğan tarafından kaleme alınan ve başrolünü Demet Akbağ'ın üstlendiği tiyatro o kadar beğenildi ki yıllarca BKM'de kapalı gişe oynadı. Hatta Türkiye'de en çok sahnelenen tiyatro oyunları listesine bile girdi. 2021 yılında ise Türk sinemaseverler Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü'yü artık tiyatro olarak değil sinema olarak izlemeye başladılar.

Netflix'te İzlenme Rekorları Kıran Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Nerede Çekildi? Oyuncu Kadrosunda Kimler Var? - Resim 1

SEN HİÇ ATEŞ BÖCEĞİ GÖRDÜN MÜ NEREDE ÇEKİLDİ?

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filminin nerede çekildiğine dair büyük bir merak yaşanırken öncelikle film çekimlerinin başlangıcına gitmek gerekiyor. Film çekimleri pandemiden önce 2020 yılında başladı. Pandemi sürecinde ise devam etti. Özellikle sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemlerde eski İstanbul'a oluşturmak için meydana getirilen film platosu kuruluşu desteklendi. Filmin tüm sahneleri İstanbul'da kurulan bir platoda çekildi. 5 kuşağın ve dolayısı ile 5 dönemin anlatıldığı film 1948 yıllarından başlayarak bugüne kadar İstanbul'un ve mekanların değişimini de ortaya koyuyor.

SEN HİÇ ATEŞ BÖCEĞİ GÖRDÜN MÜ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Netflix'te İzlenme Rekorları Kıran Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Nerede Çekildi? Oyuncu Kadrosunda Kimler Var? - Resim 2

Gülseren bir ailenin tek çocuğu olarak dünyaya gelir. Oldukça zeki bir insandır ve çevresi ile anlaşamama sorunları yaşar. Tek arkadaşı ise babasıdır. Ancak onu da erken yaşta kaybeder. Gülseren'in tek arkadaşları ateş böcekleri olur. Annesinin zorlamasıyla bir evlilik yapar ama o da şiddet nedeniyle son bulur. Hayatı zekası karşısında ezilen insanlarla geçmiştir. Türkiye'nin 1948 yılından itibaren siyasal ve sosyal süreçlerdeki değişimleri filmde yansıtılmaktadır.

Netflix'te İzlenme Rekorları Kıran Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Nerede Çekildi? Oyuncu Kadrosunda Kimler Var? - Resim 3

SEN HİÇ ATEŞ BÖCEĞİ GÖRDÜN MÜ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü tiyatrosunun oyuncu kadrosu çok sayıda ağır ismi barındırıyordu. Yılmaz, Erdoğan, Demet Akbağ, Salih Kalyon, Serhat Özcan, Zerrin Sümer, Şebnem Dönmez, Bircan Günalan gibi isimler rol almışlardı. Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü 2021 sinema filminde ise Ecem Erkek, Merve Dizdar, Devrim Yakut, Ushan Çakır, Engin Alkan, Bülent Çolak gibi oyuncular rol aldılar.

SEN HİÇ ATEŞ BÖCEĞİ GÖRDÜN MÜ FİLMİ NASIL İZLENİR?

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filmini izlemek isteyenler bu filmi nasıl izleyebileceklerini de merak ediyorlar. Filmi izlemek isteyenlerin Netflix platformu üzerinden bu isteklerini gerçekleştirebilecekleri bildirildi. Netflix üyeliği olanlar sınırsız bir şekilde filmin tamamını izleyebiliyorlar.