NFT Dünyasında Heyecan Verici Gelişme! Dünyanın İlk SMS'i Satışa Çıkacak

NFT dünyasında şaşırtıcı gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu süreçte dünyanın ilk SMS'i NFT olarak açık artırma yöntemiyle satışa çıkacak.

Finans 16.12.2021 - 12:28 16.12.2021 - 12:32 Elif İşçi

Son zamanların en çılgın dünyası NFT olarak ifade ediliyor. Pek çok görselin, sanat eserinin ve hatta müziğin satışa çıkarıldığı NFT dünyası için yeni bir dönem başlıyor. Pek çok koleksiyoner yeni ürünleri koleksiyonlarına eklemek için adeta birbirleri ile yarışıyorlar.

Kripto dünyasına farklı bir bakış açısı kazandıran NFT satış ağı da genişlemeye devam ediyor. Birbirinden ilginç eserlere sahip olmak isteyen koleksiyonerler bu konuda adeta pusuda bekliyorlar.

DÜNYANIN İLK TELEFON MESAJI SATILIĞA ÇIKARILACAK!

NFT dünyasında her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yeni gelişme ise oldukça heyecan verici. Dünya üzerinde ilk atılan SMS açık artırma yöntemi ile satışa sunulacak. Satışın ise sadece kripto para dünyasının enlerinden olan Ethereum ile yapılacağı öğrenildi.

Kripto para piyasasında yapılacak olan bu satışın gerçekleştirilmesi halinde elde edilecek gelir ise bağışlanacak. Bağışlanacağı yer Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği olarak belirlendiği öğrenildi. Satış ise Vodafone tarafından gerçekleştirilecek.

Koleksiyonerlerin bu süreçte dünya üzerindeki tek eserlere ve ürünlere sahip olma merakı gün geçtikçe artıyor. Vodafone bu durumu göz önünde bulundurarak bir adım attı ve dünya üzerinde ilk atılan kısa mesajın açık artırma yoluyla satışa sunulmasına karar verdi.

DÜNYA ÜZERİNDE ATILAN İLK KISA MESAJ NEYDİ?

NFT Dünyasında Heyecan Verici Gelişme! Dünyanın İlk SMS'i Satışa Çıkacak

Dünya üzerinden ilk kısa mesaj Vodafone ağı üzerinden gönderilmişti. Nesajın tarihi ise 3 Aralık 1992 olarak açıklandı. Herkes ilk SMS’in içeriğini merak ediyor. ‘Mutlu Noeller’ olduğu açıklandı.

Açık artırma Fransa’da bulunan Aguttes Müzayede Evi tarafından gerçekleştirilecek. Satış işlemleri açık artırma yöntemiyle olacağı gibi kripto para piyasasına hakim olan ikinci coin Ethereum ile yapılacak. NFT sistemi içerisinde en yüksek fiyatı vererek ilk SMS’i almaya hak kazanacak kişinin de NFT orijinal iletişim protokolüne de sahip olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@