Nisan 2021 Alt Gelir Grubu Satılık TOKİ Konut Listesi! Ucuz Satılık Daireler

Nisan ayında TOKİ'den alt gelir grubu kapsamında satılacağı ilan edilen konutlar bulunuyor. Açık satış usulü ile yapılacak satışlar için başvurular başladı. Ev alacaklar için sunulan fırsatları sizlere aktarıyoruz.

Nisan 2021 Alt Gelir Grubu Satılık TOKİ Konut Listesi! Ucuz Satılık Daireler

Alt Gelir Grubu satılık TOKİ konut listesinde 4 şehir bulunuyor. Açık satış usulü ile yapılacak konut satışları kapsamında en az konut Osmaniye'de satılacak. Bu şehir satışı devam eden 7 konut bulunuyor. Kırıkkale'de satışı devam eden konut sayısı ise 450 adet. Bolu için satışa çıkarılan konut sayısı da 33 tane. Bitlis için satışta olan konut sayısı 38, Balıkesir için satışta olan konut sayısı ise 246.

ALT GELİR GRUBU İÇİN KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Alt gelir grubunda yer alan konutlar için başvuru yapacak olan vatandaşların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşullarında kişilerin ikamet şartını sağlamaları ilk koşul olurken aynı hane içi başvuru ve aylık hane gelir düzeyi diğer şartlar oldu.

TOKİ'nin resmi sitesinde yer alan bilgilendirme açıklamasında alt gelir grubu için satışa çıkarılan konutlara başvuru yapacak olanların sağlamaları gereken koşullar maddeler halinde açıklandı.

Başvuru yapacak olan kişinin Türk vatandaşı olması. . Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun olmaması.

GÜNCEL SATIŞ LİSTESİ

Nisan 2021 Alt Gelir Grubu Satılık TOKİ Konut Listesi! Ucuz Satılık Daireler - Resim 1

LİSTEDE OLAN KONUTLAR NASIL GÖRÜLECEK?

TOKİ'den alt gelir grubu kapsamında ev almak isteyenler başvurularını konutun yer aldığı il veya ilçenin banka şubelerinden yapacaklar.

Ziraat Bankası ve Halk Bankası şubeleri üzerinden yapılacak başvuruların ardından konut seçimi olacak. Açık satış kurasız konut satışları olduğundan konut seçimleri başvuru önceliğine göre yapılacak. İlk başvuru yapan istediği konutu almaya hak kazanacak.