Nöbetçi Noter 18 19 Eylül Cumartesi Pazar Açık Mı? İl İl Liste, Adres Bilgileri

Nöbetçi noter uygulaması başladı mı? Cumartesi Pazar noterler açık mı? Haftasonu notere gitmek isteyenler için Ankara, İstanbul, İzmir listeleri ve diğer tüm iller için sorgulama ekranı.

Gündem 17.09.2021 - 17:30 17.09.2021 - 17:30 Mustafa KARAGÖZ

Başta çalışan vatandaşlar olmak üzere çok sayıda kişi haftaonu nöbetçi noter uygulamasına ilişkin detaytları merak ediyorlar. Nöbetçi noter uygulamasının yeniden başlayıp başlamadığını merak eden vatandaşlar için tüm detayları aktarıyoruz. 

HAFTASONU NOTERLER ÇALIŞIYOR

Haftasonu nöbetçi noter uygulaması aktif olarak kullanılmakta. Tüm Türkiye geneli 81 şehirde noterler Cumartesi ve Pazar günleri çalışmalarına devam ediyorlar. Vatandaşlar kendi illeri için açık olacak noterleri Türkiye Noterler Birliği'nin resmi sitesinden sorgulayarak noter işlemlerini tamamlayabilirler. 

Cumartesi ve Pazar günleri noterlerden haftaiçi tamamlanabilecek birçok işlem tamamlanıyor. 

Vatandaşlar için bir açıklamada bulunan Türkiye Noterler Birliği haftasonu vatandaşların "Evlenme sözleşmesi, Gayrimenkul satış vaadi sözleşme Kira sözleşmesi, Menkul mallarda hibe sözleşmesi, Taksim ve ifraz sözleşmesi, Evlat edinme sözleşmesi, Temlik, Taahhütname, Kefaletname, Vasiyetname, Vakıf senedi, Aile vakfı senedi, Tanıma senedi, Muvafakatname, Borç senedi, " gibi işlemler başta olmak üzere tüm işlemlerin gerçekleştirilebileceği ilan edildi. 

İL İL NÖBETÇİ NOTER SORGULAMA

Nöbetçi noter uygulaması kentlerin nüfus yoğunluğuna göre çalışır. Kalabalık şehirlerde daha fazla noter haftasonu işlem yapar. Her şehir için ayrı ayrı duyurulan açık noter listesi ise Türkiye Noterler Birliği'nin sitesinden ilan edilir. 

Vatandaşlar nöbetçi noter sorgulama işlemleri için Türkiye Noterler Birliğinin sitesine erişim sağlayacaklar. Daha sonra Nöbetçi Noter sayfasına tıklayacak olan vatandaşlar noter sorgulama sekmesinden açık noterlerin adreslerini öğrenebilecekler. 

NÖBETÇİ NOTERLER HANGİ SAATLER ARASINDA AÇIKTIR?

Nöbetçi noter uygulaması ile Cumartesi Pazar günleri işlemlerini tamamlayacak olan vatandaşlar sabah saat 10.00 itibariyle noterlere gidebilirler. Nöbetçi noterler haftaiçi günlerden farklı olarak haftasonunda saat 16.00'ya kadar açık olur. Vatandaşlar işlemlerini 10.00 ile 16.00 arasında tamamlamak zorundalar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@