Numan Kurtulmuş Anket Sonuçlarını Açıkladı: İşte AK Parti'nin Son Oy Oranı

Erken seçim tartışmaları gündemi meşgul etmeye devam ederken bugün seçim olsa kim kazanır sorusuna yanıt aranan anket sonuçları da kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor. Özellikle de AK Parti'nin oy oranı merak edilirken konu hakkında son açıklama AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş tarafından yapıldı. Seçim olsa hangi parti kazanır, hangi partiye oy verirsiniz anketinde kim önde?

Gündem 01.07.2021 - 13:07 01.07.2021 - 13:07 Emlak 365

Ekonomide yaşanan dalgalanma, gelen zamlar ve yaşanan siyasi gelişmeler sonrasında siyasette erken seçim tartışmaları alevlenmişti. Dün mecliste düzenlenen AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçime bir daha kapıları kapatmış ve seçimlerin belirlenen takvim doğrultusunda 2023 senesinde yapılacağını duyurmuştu. 

CHP ve İYİ Parti'nin başını çektiği muhalefet kanadı ise ısrarla erken seçim isterken muhalefetin son açıklanan anket sonuçlarından destek bulduğu iddia ediliyordu. Anket sonuçları hakkında son değerlendirme ise AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş tarafından yapıldı. Kurtulmuş yapmış olduğu açıklamasında en yakın rakipleri ile aralarında 15 puandan daha fazla önde olduklarını söyledi. 

SEÇİM OLSA KİM KAZANIR, HANGİ PARTİYE OY VERİRSENİZ ANKETİNDE KİM ÖNDE, AK PARTİ'NİN SON OY ORANI YÜZDE KAÇ?

Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş 2023 seçimleri için sahaya indiklerini ve çalışmalara başladıklarını belirterek son anket sonuçlarında da en yakın rakipleri ile aralarında 15 puan fark bulunduğunu dile getirdi. AK Parti'nin sürekli olarak sahada olduğunu belirten Numan Kurtulmuş diğer partilerden en büyük farklarının da bu olduğunu ve her gönüle dokunmayı başardıklarını söyledi. 

Gönüllere girmek kadar gönüllerden düşmemenin de önemli olduğunu belirten Kurtulmuş "siyaseti makam ve mevki için değil Allah'ın rızasi için yapmak istiyoruz" diyerek oy oranı hakkında da "AK Parti'nin en yakın siyasi rakibiyle farkı en az 15 puandan daha fazladır ama bu yetmez. Cumhurbaşkanımızın bugünkü toplantılarının ana amacı ve fikri de budur. Gönüllerden düşmemek için bir çabanın içinde olmalıyız. İnsanın olduğu yerde yanlış, hata, kusur vardır" dedi. 

Önemli olanın kusurları düzelterek yola devam edilmesi olduğunu belirten Kurtulmuş kendi amaçlarının da bu olduğunu, pandemi nedeni ile araya giren mesafeyi hızla kapatacaklarını dile getirdi.

Yorumlar (10)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@