Nusret Gökçe'nin İstanbul'daki Evi Değişti! 2019'da 50 Milyon Euro'ya Satın Almıştı!

Ünlü restoran zinciri sahibi Nusret Gökçe İstanbul'da yaşadığı evi değiştirdi. Nusret Gökçe'nin Zorlu Center'daki rezidansından Maçka Palas'a taşındığı açıklandı.

Nusret Gökçe'nin İstanbul'daki Evi Değişti! 2019'da 50 Milyon Euro'ya Satın Almıştı!

Türkiye'den dünyanın farklı ülkelerine yayılan ünlü restoran zincirinin kurucusu ve sahibi olan Nusret Gökçe, İstanbul'daki evini değiştirdi.

Zorlu Center'da bulunan lüks rezidansından ayrılan Nusret Gökçe aynı şekilde oldukça dkkat çeken bir malikaneye taşındı. Maçka Palas'a taşınan Nusret Gökçe'nin İstanbul'daki yeni ikametgahı burası oldu.

50 MİLYON EURO'YA SATIN ALMIŞTI

2019 yılında Doğuış Grubu'ndan Maka Palas'ı 50 Milyon Euro karşılığında satın alan Nusret Gökçe buranın ilk katında sahibi olduğu restoranın bir şubesini açmıştı. Üst katları otel olan yapıda herhangi bir suite yerleşmeyen Nusret Gökçe kendisine özel olarak bir süit hazırlattı.

Dünyaca ünlü iç mimarlara tasarlatıldığı iddia edilen bu özel süit için Nusret Gökçe'nin yüklü bi,r bütçe ayırdığı bildirildi.

nusret gökçe maçka palas

1922 YILINDA İNŞA EDİLDİ

Maçka Palas 1922 yılında Mimar Giulio Mongeri tarafıudan inşa edilmişti. Nişantaşı'nın sembol yapılarından birisi olan Maçka Palas 1994 yılında Doğuş Holding tarafından satın alınmış ve 2008'de de Park Hyatt Oteli olarak faaliyete başlamıştı.

ÜNLÜ ŞAİRİN DAİRESİNİ LÜKS SÜİTE ÇEVİRDİ

Maçka Palas'ı diğer tarihi yapılardan farklı kılan bir başka özelliği daha bulunuyor. Türk Edebiyatı'nda Şair-i Azam olarak bilinen Abdülhak Hamit Tarhan uzun yıllar burada yaşamış ve hayata gözlerini Maçka Palas'ta kapatmıştı. Nusret Gökçe'nin taşındığı süit ise ünlü şairin vefat ettiği daire oldu.

İSTANBUL'DAKİ ADRESİ OLDU

Ayrıca çok sayıda ünlü ismin ikametgahı olan Maçka Palas, Kerime Nadir ve Turgay Şeren'e de ev sahipliği yaptı. Artık Maçka Palas'ta tarihi daireyi süite çeviren Nusret Gökçe yaşayacak.

Dünyanın farklı ülkelerinde bulunan restoranları için yılın büyük bir kısmını İstanbul dışında geçiren Nusret Gökçe, vakit buldukça Maçka Palas'taki lüks süitinde yaşayacak.

SONRAKİ HABER