O İldeki Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde Kota Uygulaması Kaldırıldı!

Tarım Kredi Kooperatifleri Marketlerinde bir süredir uygulanan kota sınırlaması Eskişehir'de kaldırıldı. Vatandaşlar artık sınırlama olmadan alışveriş yapabilecekler.

Finans 12.01.2022 - 17:53 12.01.2022 - 17:53 Büşra Uluşen

Market fiyatlarındaki önlenemez yükseliş beraberinde hem stokçuluğu hem de kota sınırlamasını getirdi. Birçok zincir market stokçuluk yaparak daha sonra ürünü fahiş fiyatlardan satışa çıkarırken, bazı marketler de vatandaşın bireysel stoklanma yapmasının önüne geçmek için bazı ürünlere kota koydu. 

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da ziyaret ederek alışveriş yaptığın Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde de bir süredir kota sınırlaması uygulanıyor. Özellikle fiyatları iki ayda tavan yapan un, şeker, ayçiçek yağı ve kahve ürünlerinden vatandaşların yalnızca 1 ya da 2 adet satın almasına izin veren market, Eskişehir'de bu uygulamasını sonlandırdı. 

ESKİŞEHİR TARIM KREDİ MARKETLERİNDE KOTA KALKTI

Tarım Kredi Kooperatifi'nin Eskişehir'deki marketlerinde stokçuluğun önlenmesi amacıyla kasım ayında kota uygulaması başlamıştı. Ürünlerin yer aldığı raflarda '' Satışlarımız 1 adetle sınırlıdır. Ürünlerimizden ve indirimlerimizden tüm müşterilerimizin faydalanabilmesi ve stokçuluğun önüne geçilmesi için vereceğiniz desteğe teşekkür ederiz'' ibaresi bulunuyordu. 

Ancak Eskişehir'de Tarım Kredi Kooperatifi Marketlerinde kota uygulaması kaldırıldı. Vatandaşlar artış bu marketten istedikleri ürünü istedikleri miktarlarda satın alabilecek. 

tarı m kresi

Öte yandan Tarım Kredi Marketlerinin şubeleri ile internet ortamında satışı arasında fiyat makası oldukça geniş. Örneğin 1 kilogramlık çay markette 34 lira 90 kuruştan satılırken, sanal marketlerde bu fiyat 74 liraya kadar yükseliyor. 

Hal böyle iken vatandaşlar internetten satın almak yerine marketlere yöneliyor. Vatandaşlar, sanal ortamda bu denli fahiş fiyata satışların önüne geçilmesini ve sanal ortamdaki satıcıların denetlenmesi gerektiğini talep ediyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@