O İllerde Yaşayanlar Dikkat! Enerjide Acele Kamulaştırma Kararı Çıktı!

Enerji projesi kapsamında 15 il için acele kamulaştırma kararı alındı. Karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Gündem 07.01.2022 - 09:30 07.01.2022 - 09:53 Büşra Uluşen

Adana, Ankara, Bartın, Bilecik, Gaziantep, İzmir, Hatay, Manisa, Karabük, Kırıkkale, Kastamonu, Kilis, Manisa, Mersin ve Zonguldak'ta yapılması planan enerji projesi için acele kamulaştırma kararı çıktı. 

Belirtilen illerde enerji nakil hatlarının yapılabilmesi için güzergahlara denk gelen taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının kurulması suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı alındı.

Karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. 

ELEKTRİK ENERJİSİ İÇİN KAMULAŞTIRMA KARARI

Resmi Gazete'de yayımlanan karar doğrultusunda Adana, Ankara, Bartın, Bilecik, Denizli, Gaziantep, Hatay, İzmir, Manisa, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Mersin, Zonduldak'ta yapılacak olan 42 enerji projesi için elektrik sahalarının kurulması amacıyla acele kamulaştırması kararlaştırıldı. 

İlgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete yayımlanan kararda acele kamulaştırma yapılacak bölgelerin listesi de verildi:

enerji kamulaştırma liste 1enerji kamulaştırma liste 2

Öte yandan, Antalya ve İstanbul'da tesis edilecek trafo binalarının yapılabilmesi için yine bazı taşınmazların da TEDAŞ tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@