OBM Almanya İşçi Alımı Başvuru Formu Hakkında Yeni Açıklama Geldi!

OBM Almanya işçi alımı için hemşire alımı, şöför alımı, kaynakçı alımı, kalorifer tesisatçısı alımı ve elektrikçi alımı için öncelik tanınacağı duyuruldu.

Gündem 10.01.2019 - 13:55 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

OBM Almanya işçi alımı için hemşire alımı, şöför alımı, kaynakçı alımı, kalorifer tesisatçısı alımı ve elektrikçi alımı için öncelik tanınacağı duyuruldu.

OBM Almanya İşçi alımı için önümüzdeki günlerde yine sadece kendi internet siteleri üzerinden duyuru yapacaklarını duyurdu. OBM Grubu "Başvuru Sonuçlarını Önümüzdeki Hafta Sitemizden Açıklayacağız"Konu hakkında kamuoyu tarafından yoğun soru geldiğini belirten OBM Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Taş işçi alımlarında önceliği kaynakçı, kalorifer tesisatçısı, kaynakçı, sağlık personeli ve mühendislere vereceklerini söyledi. OBM Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Taş İşçi alımları için kesinlikle hiçbir ücret talep etmeyecelerini ve hiçbir şekilde aracı koymayacaklarını tekrarlarken yine başvuruları kendi internet siteleri üzerinden kabul edeceklerini duyurdu. Taş ""7 ülkede hizmet veriyoruz. Kosova, Türkiye, Romanya, Macaristan, Çekoslavakya, Slovakya ve Almanya'da işçi alımı yapıyoruz. Söylediğimiz gibi hiçbir başvurudan ve hiç kimseden ne bir talep ettik ne de aracı kurumlara para kaptırdık. OBM şirketi olarak Almanya Konsolosluğu ile bir anlaşmamız olduğunu zaten hiçbir şekilde anlaşmamız olduğunu söylemedik. Biz Almanya'da çalıştırmak üzere işçi alımı yapacağımızı duyurduk. Şu anda en fazla çalıştığımız ülke Romanya. Yüzde 90 işçilerimiz oradan geliyor. Geri kalan bölümü de Macaristan, Slovakya ve Türkiye'den geliyor" dedi. 

Almanya İşçi Maaşları Ne Kadar?Almanya hemşire maaşı olarak 3 bin Euro ödeyecek. Almanya şoför maaşı ise 2 bin 500 euro olacak. Ancak Almanya şoför alımı için uygun olan adaylara mesai ödemesi de yapacak. Bu sayede kamyon şoförü maaşı 4 bin euroyu bulacak. OGM yer hizmetleri maaşı ise 2 bin Euro olarak ödenecek. OGM Almanya İşçi Alımı Başvuru Şartları Neler?Aranılan tek şart 20 yaşından büyük 45 yaşından küçük olmak ve Almanya'ya gitme konusunda önünde bir engeli bulunmamak. Almanya İş Başvurusu İçin Dil Şartı Var Mı?Hayır, OGM Türkiye bu konu hakkında açıklama yaparak dil şartı bulunmadığını söyleyerek “Almanya’ya gidecek işçilerimiz öncesinde bir dil eğitimine tabi tutacağız. Sonrasında onların Almanya’daki barınma ihtiyaçlarını da biz karşılayacağız. Aynı zamanda, hesap açmalarında ve sigorta yapmaları konusunda da biz yardımcı oluyoruz.Normalde bu tür işleri Almanya’da kişiler kendisi yapar. Bizim bazı şartlarımız var. Onlardan biri emniyetten temiz kağıdı ve hastaneden sağlık raporu istiyoruz. Sonrasında evrakları eksiksiz bize getirmelerini talep ediyoruz. Şu an Ankara, İstanbul ve Antalya’da ofislerimiz var. Ama ilerleyen süreç de Eskişehir, İzmir ve Konya’da ofis açmayı planlıyoruz” dedi. OBM Almanya İş Başvuru Formu Sadece İnternet Sitesi Üzerinden Kabul Edilecek! Almanya işçi alımı başvuru süreci sadece internet sitesi olan OBM Türkiye üzerinden kabul ediliyor. Yani başka hiçbir kanal üzerinden adaylar başvuru yapamıyorlar. Almanya işçi alımı başvurusu için tek bir kaynak olması, başvuruda bulunmak isteyen milyonlarca kişi olması ise sitenin sık sık çökmesine neden oluyor. Sizde Almanya işçi alımı 2019 için başvuruda bulunmak istiyorsanız siteye ulaşamamanız durumunda ara ara deneyerek form doldurmaya çalışabilirsiniz. Aracı kurumlar üzerinden şirket defalarca işçi başvurusu kabul etmeyeceğini duyurmuştu. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@