Ocak 2022 Taksi, Okul Servisi, Toplu Taşıma Hattı Plaka İhale İlanları

Ocak 2022 döneminde farklı il belediyeleri tarafından ilan edilen duyurularda taksit plakası, toplu taşıma plakası ve okul servis plakası için ihale düzenleneceği duyuruldu.

Finans 04.01.2022 - 16:04 04.01.2022 - 16:04 Mustafa Karagöz

Belediye başkanlıkları yeni yıl ve en ayın ilk ticari hat plaka ihale ilanlarını yayımladılar. 

6 farklı şehir için yayımlanan duyurularda, farklı kullanım alanı olan plakalar için ihale düzenleneceği duyuruldu. Hangi şehirde hangi ticari hat plaka ihalesi düzenleneceğine ilişkin liste ve başvuru işlemlerine dair bilinmesi gerekenler haberimizde. 

TİCARİ HAT PLAKA İHALE İLANI OCAK 2022

Ticari hat plaka ihale ilanında 6 farklı duyuru olduğunu yukarıda aktarmıştık. Bu duyurulardan 5 tanesi farklı şehirler için olurken bir şehir için iki ayrı duyuru yayımladı. Lİstede Eskişehir, Muş, Karabük, Şırnak için bir ilan bulunurken Ağrı için ayrı ihale duyurusu bulunuyor. Kurumların yayımladığı duyurular ve ihalesi yapılacak olan plaka türlerine dair bilgiler şu şekilde;

* Eskişehir'de 20 adet S plakanın işletme hakkı 10 yıllığına kiraya verilmesi için ihale düzenlenecek. İhaleye katılacaklar için ilan edilen muhammen bedel 4.000 TL artı KDV olarak duyuruldu. İhale tariji 12 Ocak tarihinde düzenlenecek. 

* Muş'ta Belediye tarafından yayımlanan duyuruda taksit plakası kiralanacağını açıkladı. İhale konusu T Plakaların muhammen bedeli 150.000,00 TL + KDV olarak duyuruldu. 

* Diyadin Belediye Başkanlığı toplu taşıma hattını ihaleyle kiraya vereceğini ilan etti. 5 yıllık muhammen bedel 40.000 TL olarak duyuruldu.

* Karabük Belediye Başkanlığı 8 adet özel halk otobüsü hattını ihaleyle kiraya verecek. Duyuruya göre muhammen bedel 12 bin TL olarak açıklandı. İhale tarihi 6 Ocak. 

* Cizre Belediyesinden tahditli ticari (T) plakalar ihale ile kiraya verilecektir. İhale muhammen bedelleri 35 bin TL'den başlamakta ve bölgesine göre 80 bin TL'ye kadar çıkmaktadır. 

* Ağrı'da Diyadin belediye başkanlığı duyurusunda 13 adet Ticari taksi plakası satışı her biri ayrı ayrı yapılmak sureti ile ihale düzenleyeceğini açıkladı. Ticari pkaların muhammen bedeli 7.000 TL olarak duyuruldu. 

ticari hat ihale

TİCARİ HAT İHALELERİNE NASIL KATILIM SAĞLANIR?

Belediye başkanlıklarının duyurularına online olarak yada belediyelere doğrudan gidirilerek ulaşılabilir. Belediyelerin ihale birimlerine gidilerek şartname alacak olan vatandaşlar şartnamede yer alan bilgilere göre başvurularını yapacaklar. Başvuruların ardından ihale tarihinde teklifler sunulacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@