Ocak 2022 TOKİ Konut Satış Duyurusu! 1060 TL Aylıkla 180 Ay Vadeli Ev

TOKİ Başkanlığı'nın başvurularını 1 Ocak ile 3 Ocak tarihleri arasında alacağı Antalya konut satış duyurusunda aylık 1060 TL'ye 2+1 daireler satılacak.

Toki 28.12.2021 - 15:59 28.12.2021 - 15:59 Mustafa Karagöz

TOKİ resmi sitesi üzerinden Ocak 2022 konut satış ilanlarını yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan duyurulardan bir tanesi de Antalya Manavgat İlçesinde yer alan konut projesi oldu. İlçede em 2+1 hemde 3+1 daire satışı yapılacağı açıklandı. 

2+1 dairelerden almak isteyenler için sayısı ve kura başvuru işlemlerine ilişkin bilgi veren TOKİ Antalya ili Manavgat İlçesi Çeltiki Mahallesi 222 konut alt gelir grubu toplu konut uygulaması kapsamında 19 adet 2+1 daire satılacağını ilan etti. 

TOKİ'DEN 2+1 DAİRE SATIŞ İLANI

TOKİ Başkanlığı 2+1 dairelerden almak isteyenlerin alt gelir grubu konut satış şartlarını sağlamaları gerektiğini kılavuzda bildirdi. Antalya Manavgat konut satışları için başvuru yapmak isteyecek vatandaşların hangi şartları sağlamaları gerektiğine dair şu maddeler sıralandı. 

Başvuruda bulunan kişinin Türk vatandaşı olması. Başvuru yapılan Antalya Manavgat Projesi için il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması. Bu şartların yanında vatandaşların en az 25 yaşından büyük olmaları gerektiğini bildirdi. Ancak eşi vefat etmiş çocuklu dul kadınlarda yaş şartı aranmadığı bildirildi. Aylık hane gelir şartı en fazla 6.500 TL olarak açıklandı. 

BU ŞARTLARI SAĞLAYANLAR

TOKİ'nin ilan ettiği başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlar aşağıda yer alan ödeme planlarına göre konut başvurusunda bulunabilecekler. 2+1 konutlar için 180 ay vade ve aylık 1060 TL'den başlayan fiyatlar duyuruldu. 

toki ev

BAŞVURULAR E-DEVLET'TEN

Söz konusu konut projesinden ev almak isteyecekler başvurularını e-Devlet kanalı üzerinden yapacaklar. Başvuru işlemlerinin ardından vatandaşlar kura çekilişine katılacaklar. Kura çekilişi sonucunda ise vatandaşlar ödeme planlarını belirleyecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@