Ocak Ayı Sonu İtibari ile Bankaların İhtiyaç, Taşıt, Konut Kredisi, 32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Oranlarında Son Durum

Ocak ayının son işlem gününde bankaların faiz oranları güncellendi. Peki, en uygun kredi hangi bankada, taşıt ve konut kredisi faiz oranlarında son durum ne, en yüksek faizi hangi banka veriyor?

Ocak Ayı Sonu İtibari ile Bankaların İhtiyaç, Taşıt, Konut Kredisi, 32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Oranlarında Son Durum

Bankaların faiz oranları Ocak ayının son işlem gününde güncellendi. Pazartesi günü itibari ile haftanın ilk işlem gününe hızlı başlayan bankalar oranlarını değiştirdi. Kredi çekmek isteyen kişiler için ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları değişirken bankada parası olanlar ve parasını bankaya yatırmak isteyen kişiler için de vadeli mevduat hesabı faiz oranları güncellendi.

Tüm eleştirilere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu tarafından yapılan tüm uyarılara rağmen özel bankaların kredi faizlerini düşürmek bir yana daha da arttırması dikkat çekti. Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından ise oranların sabit tutulduğu görüldü.

31 OCAK TARİHİ İTİBARİ İLE İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM NE?

Ocak ayının son işlem gününde bankalar merakla beklenen oranlarını duyururken ne yazık ki ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişilere faiz indirimi müjdesi gelmedi. 31 Ocak 2022 Pazartesi günü itibari ile en uygun ihtiyaç kredisi veren banka Vakıfbank, en düşük kredi faiz oranı rakamı ise yüzde 1.55 oldu.

ihtiyaç kredisi faizlerinde son durum 31 ocak

Özel bankalarda ise en uygun kredi faiz oranı yüzde 1,89 faiz oranı ile Finansbank tarafından veriliyor.

taşıt kredisi faizlerinde son durum 31 ocak

BANKALARIN GÜNCEL ARAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ 31 OCAK 2022!

Araba sahibi olmak istiyorum diyen kişiler için bankalar finansman desteği sağlarken taşıt kredisi paketinde en uygun kredi veren banka ihtiyaç kredisi paketinde olduğu gibi Vakıfbank oldu. Vakıfbank araç kredisi faiz oranı 1,50 olarak uygulanırken 48 ay vadeli 40 bin TL araç kredisi aylık taksit tutarı ise 1.252 TL olarak bankaya geri ödeniyor.

konut kredisi faiz oranları 31 ocak

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ! EN UYGUN EV KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Ev sahibi olmak için konut kredisi çekmek isteyen kişiler için şu anda en uygun kredi paketini kamu bankaları sunuyor. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası sıfır konut kredisi için yüzde 1.20 oranını uygularken 2. el konut kredisi çekmek isteyen kişilere ise yüzde 1,29oranı ile kredi veriliyor. Özel bankalarda ise bu oran yüzde 2,05 seviyesinden başlıyor.

32 günlük vadeil mevduat faizi

32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT FAİZİ ORANLARI LİSTESİ! EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA?

Bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları da güncellendi. Yeni güncelleme sonrasında en yüksek faiz veren banka N Kolay olurken 100 bin liranın 32 günlük faiz getirisi bu banka üzerinden 1.832 TL olarak gerçekleşiyor.