Oda Dekorasyonuyla Uyumlu Orta Sehpa Alırken Bunlara Mutlaka Dikkat Edin

Orta sehpa alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilerek alınacak orta sehpa, daha güzel bir kullanım ve görüntü sağlayacaktır.

Oda Dekorasyonuyla Uyumlu Orta Sehpa Alırken Bunlara Mutlaka Dikkat Edin

Orta sehpa alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilerek alınacak orta sehpa, daha güzel bir kullanım ve görüntü sağlayacaktır.

Orta sehpa alırken dikkat edilecekler içerisinde ilk olarak, orta sehpanın konulacağı odanın sahip olduğu dekorasyona uygun ve kullanımı açısından amaca uygun bir ürün olması gerekmektedir. Mobilya mağazaları üzerinden alınabilecek orta sehpaların seçim süreci, ürünü tamamen görüldüğünden dolayı daha kolay olmaktadır.

Her ne kadar mobilya mağazaları üzerinden alınan orta sehpalar daha kolay bir şekilde alınsa da, özellikle internet üzerinden verilen siparişlerde istenilen ürünün doğru ebatlarda alınabilmesi için dikkat edilmesi gerekilen bazı konular bulunmaktadır.

Oda Dekorasyonuyla Uyumlu Orta Sehpa Alırken Bunlara Mutlaka Dikkat Edin - Resim 1

Orta Sehpa Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Orta sehpa seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler, ürünü alacak olan kişilerin doğru ve sıkıntısız bir ürün satın alma süreci geçirebilmeleri için önem arz etmektedir. 5 farklı maddeyle, orta sehpa alım sürecinde mutlaka dikkat edilmesi gerekenler listelenebilir:


  • Sehpaların oda dekorasyonuyla uyumlu olması

  • Sehpa ölçülerinin orta sehpa seçiminde taşıdığı önem

  • Sehpanın kullanışlı ve temizliği kolay olan malzemeden yapılmış olması

  • Orta sehpaların dayanıklılığı

  • Sehpanın fonksiyonel olması


Sehpaların Oda Dekorasyonuyla Uyumlu Olması

Alınacak olan sehpanın türü ne olursa olsun, alırken dikkat edilecek ilk konu, sehpanın oda dekorasyonuyla uyumlu olmasıdır. Alınmak istenen orta sehpanın oturma odasında veya salonda kullanılacağı düşünüldüğünde, odada yer alan koltuk takımlarıyla ve oda dekorasyonu içerisinde tercih edildiyse, halılarla uyumlu olması önemlidir.

Oda Dekorasyonuyla Uyumlu Orta Sehpa Alırken Bunlara Mutlaka Dikkat Edin - Resim 3

Sehpa Ölçülerinin Orta Sehpa Seçiminde Taşıdığı Önem

Orta sehpa seçiminde dikkat edilecekler içerisinde, bir diğer konu ise, alınacak orta sehpanın oda dekorasyonuyla uyumunun yanında, sehpanın ölçü olarak da dekorasyona uyumlu olması gerekliliğidir. Sehpa ölçüsü belirlenirken, odada yer alan kanepenin uzunluğunun 3/2’sinin yarısı kadar olmasıdır. Aynı zamanda, sehpanın oda içerisinde konumlandırılması yapılırken diğer mobilya ürünleriyle arasında mesafe olmasına dikkat edilmesi, odanın görünümü ve dekorasyonu açısından çok önemlidir.

Orta sehpa seçim süreci bu 5 farklı noktaya dikkat edilerek ürün alınması, ürünü aldıktan sonra herhangi bir pişmanlık ve geri verme durumunu ortadan çıkartacaktır.
SONRAKİ HABER