Ana Sayfa EMLAK HABERLERİ 18 Mayıs 2018

Son Dakika Haberi Ofis Alımında KDV Oranı Yüzde 8’e Düşürüldü!

Tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi müdahaleleri ile konut satışlarını düşürmeyi amaçlayan hükümet ofis stoku için gelen taleplerin ardından ofis satışında KDV oranını indirme kararı aldı.
2018-05-18T10:02:11+00:00 Emlak 365 | Emlak Haberleri ve Yeni Konut Projeleri
Son Dakika Haberi Ofis Alımında KDV Oranı Yüzde 8’e Düşürüldü!
Son Dakika Haberi Ofis Alımında KDV Oranı Yüzde 8’e Düşürüldü!

Yüzde 18 KDV Oranı Yüzde 8’e Çekildi 

Bakanlar Kurulu tarafından verilen kararla beraber konutta KDV indirimi müjdesinin ardından ofis ve işyeri alımlarında da yüzde 10’luk KDV indirimi yapıldığı duyuruldu. Yapılan indirim ile beraber ofis ve işyeri satışlarında uygulanan KDV oranı yüzde 18 seviyesinden yüzde 8’e çekildi.

Yapılan indirim ile beraber işyeri satışlarında KDV oranı yüzde 8 olarak güncellenmiş oldu. Söz konusu indirim 31 Ekim 2018 tarihine kadar geçerli olacak ve hükümet tarafından bir uzatma kararı çıkarılmazsa 1 Kasım 2018 tarihi itibari ile ofis satışında KDV yine 18 olarak uygulanacak. Yani 31 Ekim tarihine kadar işyeri satışında KDV oranı 2018 tutarı yüzde 8 olarak hesaplanacak.

Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?