OGM İşçi Alımı 2021! İŞKUR Üzerinden 2083 Geçici Ve Daimi İşçi Personel Alımı Yapılacak

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bugün Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre toplam 2.083 işçi alımı yapacak. 2021 OGM işçi alımına ilişkin başvuru şartları ve diğer detaylar belli oldu. OGM işçi alımı kapsamında hangi illerde alım olacak? OGM işçi alımı başvuruları nereden ve nasıl yapılacak?

OGM İşçi Alımı 2021! İŞKUR Üzerinden 2083 Geçici Ve Daimi İşçi Personel Alımı Yapılacak

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü'nün işçi alımı yapacağı bildirildi. Bu işçi alımlarında Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alım yapılacak. OGM'nin taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere toplam 2.083 işçi alımı yapılacak. 2.080 işçinin geçici ve 3 işçinin de daimi işçi kadrolarına alınacağı açıklandı.

BAŞVURULAR NAE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

OGM işçi alım başvurularının yapılacağı tarih de belli oldu. Buna göre 14 Haziran ile 18 Haziran tarihleri arasında adaylar başvuru işlemlerini yapabilecekler. OGM işçi alım başvuruları İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Adayların işçi alımlarında tabi olacakları genel ve özel şartlar da İŞKUR tarafından açıklanacak. İŞKUR tarafından yayınlanacak olan iş ilanı ile adayların başvuru süreci başlatacak. İŞKUR iş başvurusu kurumun internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilecek. İş başvuru yapmak isteyen vatandaşların İŞKUR iş ilanlarını takip etmeleri ve başvuru tarihlerinde iş başvurusu yapmaları gerekiyor.

HANGİ İLLERDE ALIMLAR YAPILACAK?

Orman genel Müdürlüğü işçi alımı ilanına göre hangi illerde personel alımı yapılacağı belli oldu. Türkiye'nin çok sayıda ilinde alım yapılacak. Alımı gerçekleştirilecek olan personeller hemen göreve başlatılacaklar. Tüm işçiler Orman genel müdürlüğü'nün taşra kadrosunda görevlendirilecekler. En fazla alımın yapılacağı il ise 110 işçi alımı ile Kastamonu olacak.

OGM İşçi Alımı 2021! İŞKUR Üzerinden 2083 Geçici Ve Daimi İşçi Personel Alımı Yapılacak - Resim 1

OGM İşçi Alımı 2021! İŞKUR Üzerinden 2083 Geçici Ve Daimi İşçi Personel Alımı Yapılacak - Resim 3

OGM İşçi Alımı 2021! İŞKUR Üzerinden 2083 Geçici Ve Daimi İşçi Personel Alımı Yapılacak - Resim 5

OGM İşçi Alımı 2021! İŞKUR Üzerinden 2083 Geçici Ve Daimi İşçi Personel Alımı Yapılacak - Resim 7

OGM İşçi Alımı 2021! İŞKUR Üzerinden 2083 Geçici Ve Daimi İşçi Personel Alımı Yapılacak - Resim 9

İŞE ALIMLAR NASIL OLACAK?

Orman Genel Müdürlüğü 2.083 işçi alımı başvurularından sonra işe alımla alakalı süreç başlatılacak. Sözlü ve uygulamalı sınava belirtilen kadro sayısının 4 katı kadar aday davet edilecek. Daha sonra bu aşamayı geçen adaylar noter kurasına girecekler. Noter kurası sonucunda ise işe alımı yapılacak daimi ve geçici işçiler belirlenecek.

SONRAKİ HABER