Öğrenciler Dikkat! Aynı Evi 5-6 Öğrenciye Kiralayarak Dolandırıyorlar

Kiralık ev dolandırıcılığı katlanarak artıyor. Kiralık ev kıtlığı başlaması ile dolandırıcılar iş başı yaparken akıl almaz dolandırıcılık yöntemleri pes artık dedirtti.

Öğrenciler Dikkat! Aynı Evi 5-6 Öğrenciye Kiralayarak Dolandırıyorlar

Edirne'de öğrenci nüfusunun artması ile beraber kiralık ev dolandırıcılığı tekrar hortladı. Ev sahipleri öğrencilerin yüz yüze eğitim nedeni ile şehre geri dönüş yapması ile kiralık ev fiyatlarına yüzde 50 oranında zam yaparken dolandırıcılar da iş başına geçti.

Kiralık ev fiyatlarına gelen yüzde 50 zam şokunu atlatamayan öğrenciler ucuz ev bulmak için arayışlarını sürdürürken ev kiralamak isteyen öğrenciler ne yazık ki dolandırıcıların hedefi haline geldi. Dolandırıcılar aynı evi 5-6 öğrenciye kiralayarak öğrencileri mağdur ediyor.

İNTERNET ÜZERİNDEN UCUZ KİRALIK EV İLANLARI İLE DOLANDIRICILIK YAPIYORLAR!

Konu hakkında açıklamalar yapan ve uyarılarda bulunan Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda aynı anda evin 5-6 kişiye kiraya verildiğini belirterek öğrencilere ve ailelerine evi görmeden kesinlikle para ödemesi yapmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Feda öğrencilerin ticari bir fırsat olarak görülmemesini, onlara sahip çıkılması gerektiğini belirterek "Gelen çocuklarımız bizim evlatlarımız. Gelen öğrenciyi bir ticari amaç olarak görmeyelim. Çoğumuzun çocuğu başka illerde okumakta biraz empati yapmamız gerekiyor. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi sahiplenelim" dedi.

Edirne'de kiralık ev fiyatlarının en az yüzde 50 oranında zamlandığını belirten Feda 1+1 ev kirasının bin 500 liraya kadar çıktığını belirterek 2+1 evlerin ortalam kira fiyatlarının 2 bin liraya, 3+1 evlerin ortalama kira fiyatlarının ise 3 bin liraya yükseldiğini dile getirdi. Yapılan zamları eleştiren Feda herkesi öğrencilere sahip çıkmaya davet etti.