Öğrenciler İçin Kiralık Daire Arama Dönemi Sürüyor!

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanması ve okulların açılış tarihlerine sayılı günler kalması ile beraber öğrencilerin kiralık daire arayışları hız kazandı.

Emlak Haberleri 07.09.2018 - 09:49 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanması ve okulların açılış tarihlerine sayılı günler kalması ile beraber öğrencilerin kiralık daire arayışları hız kazandı.

Çocukları üniversite sınavını kazanan aileler için yeni bir mücadele dönemi başladı. Çocuklarını üniversiteye hazırlayan ve üniversite sınavını kazanarak okullara kayıtlarını yaptıran aileler için başka şehirlerde okuyacak olan çocukları için ev tutma telaşına düştü. En Pahalı İl İstanbul!Öğrencilerin ödedikleri kiralar dikkate alınırsa öğrenciler en pahalı kiralık daire ödemelerini İstanbul'da yapıyorlar. İstanbul ortalama kiralık daire fiyatları 3 bin 500 liraya kadar çıkarken Eskişehir'de yer alan üniversiteleri tercih eden öğrenciler ise aylık 525 lira kira bedeli ödeyerek öğrenimlerini sürdürme fırsatı yakalıyorlar. Üniversite Boyunca 20 Bin Lira Kira Ödeniyor Üniversite öğrencileri öğrenim süreleri boyunca ortalama 20 bin lirayı barınma gideri olarak ödüyorlar. İstanbul'da okuyan öğrenciler genelde Avcılar, Beyoğlu, Beşiktaş, Bakırköy, Kadıköy ve Şişli ilçelerini tercih ediyorlar. istanbul'un en pahalı ilçesi olan Beşiktaş'ta kiralık daire fiyatları 2+1 daireler için 2 bin 900 liradan başlarken Kadıköy'de ise bu fiyat 2 bin 750 lira olarak uygulanıyor. Avcılar'da kiralık daire fiyatları 1.300 liraya kadar düşerken Kartal kiralık daire fiyatları ise 1.700 lira olarak belirlendi. Bakırköy kiralık daire fiyatları için ev sahipleri yine 2+1 daire ortalaması için 2 bin 100 lira kira talebinde bulunuyor. Öğrencilere derslerinde başarılar, ailelerine ise kira ödemelerinde kolaylıklar diliyoruz...Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@