Öğrencilere Rastgele PCR Testi Yapılacak! Bakan Koca Kimlere Nasıl Yapılacağını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullarda pazartesi gününden itibaren tarama yapılacağını ifade etmişti. Sağlık Bakanı Koca tüm detayları açıkladı.

Gündem 11.09.2021 - 10:45 11.09.2021 - 10:45 Mustafa KARAGÖZ

Okulların yüz yüze eğitme devam etmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hem Milli Eğitim Bakanlığı hemde Sağlık Bakanlığı süreci çok dikkatli yönetirken yeni uygulamalara dair bazı açıklamalar gelmişti. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER'DEN TARAMA AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yapmış olduğu konuşmasında Pazartesi gününden itibaren rastgele seçilecek bazı okullarda bazı öğrencilere PCR testleri yapılacağını söylemişti. Bakan Özer'in bu açıklamasının ardından konuya dair bir açıklamada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da okullarda yapılacak taramalara dair “Pazartesi gününden itibaren bazı okullarda rastgele tarama testi yapılacak” ifadelerini kullanmıştı. Bakan Koca söz konusu uygulamanın nasıl uygulanacağına dair kendi sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca yeni tarama uygulamasının belirtisiz vaka yaygınlığını anlayabilmek için sınırlı sayıda okulda yapılacağını söyledi. 

Velilerin Onayı Alınacak

Söz konusu uygulama konusunda velilerin endişelerine de paylaşımında yanıt veren Bakan Fahrettin Koca; tarama konusunda velilerin önceden bilgilendirilip onaylarının isteneceğini söyledi. 

Bakan Fahrettin Koca açıklamalarının son bölümünde ise "PCR taraması, sağlıklı eğitim ortamının devamına ve olası hazırlığa yönelik. Çocuklarla, en deneyimli arkadaşlar buluşacak" ifadelerine yer verdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@