Öğrenciye Kiralık Ev Dönemi Bitti, Öğrenciye Kiralık Oda Dönemi Başladı!

Üniversitelere öğrenci yerleştirme süreci tüm hızı ile devam ederken farklı şehirlerde üniversite okumak isteyen gençler için barınma büyük sorun oluyor.

EMLAK HABERLERİ 04.08.2018 - 21:59 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Üniversitelere öğrenci yerleştirme süreci tüm hızı ile devam ederken farklı şehirlerde üniversite okumak isteyen gençler için barınma büyük sorun oluyor.

Öğrenci yurtlarının hem çok kalabalık olması hem de daha fazla uyulması gereken kural barındırması öğrencilerin alternatif çözümler aramasına neden oluyor. Bu da öğrencilerin kayıt dönemi içerisinde kiralık ev taleplerinde adeta patlama yaşanmasına neden oluyor .Öğrenciye Kiralık Out, Öğrenciye Kiralık Oda İn Türkiye'nin pek çok şehrinde olduğu gibi özellikle de üniversitelerin çok olduğu şehirlerde de ne yazık ki konut kiraları Ağustos ve Eylül aylarında büyük bir rekor kırıyor. Öğrencilerin kiralık daire aramaya başlamaları ile yükselen talep kiralık öğrenci evleri için belirlenen fiyatların da yükselmesine neden oluyor. Öğrenciler yaşanan bu gelişmelerden sonra ev sahiplerini çıkarcılık yapmakla suçlarken ev sahipleri ise öğrencilerin evlerini çok kötü kullandıkları ve kısa sürede yıprattıkları gerekçesi ile daha yüksek kira talebinde bulunduklarını idida ediyorlar. Neden ne olursa olsun ne yazık ki kiralık ev fiyatları üniversiteye yakın kiralık ev protföyü içerisinde yer alan evlerde astrnomik rakamlara ulaşabiliyor. Bu nedenle artış öğrenciler kiralık ev değil kiralık oda aramayı tercih ediyor. Birkaç üniversite öğrencisi birleşerek şartları belirlenen koşullar altında ev kiralayabildikleri gibi verilen kiralık oda ilanları da incelenerek bu evlerin tercih edilmesi de söz konusu olabiliyor. Özellikle de kalabalık kalmayı sorun etmeyen ancak yurt içinde kabul edilmeyen ya da öğrenci yurtları kuralları ile uğraşmak istemeyen kişilere hitap eden bu evler üniversitelere yakın binalar için tercih ediliyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@