Öğretmen, Bekçi, Polis, Hemşire, Memur, Doktor! Zamlı Maaş Tablosu Ocak 2022

Memur maaşlarına dair alınacak karar sonrasında Öğretmen, Bekçi, Polis, Hemşire, Memur, Doktor ve diğer tüm kamu personellerinin ne kadar aylık alacakları kesinleşecek. Zamma ilişkin açıklama ise...

Öğretmen, Bekçi, Polis, Hemşire, Memur, Doktor! Zamlı Maaş Tablosu Ocak 2022

Memur maaşlarına yapılacak enflasyon farkı zammı gün içerisinde belli olacak. TÜİK verileri sonrasında memurların tüm maaşları ise kesinlik kazanmayacak. Uzun süredir gündeme olan refah payı zammına ilişkin karar beklenecek.

MEMUR MAAŞLARINDA 2022 MODELİ

Memur ve emekliler için çok önemli olan TÜİK Verileri sonrası enflasyon farkı zammının ne kadar olacağı kesinlik kazanacak. Açıklanacak verilerin ardından ise memur ve emekliler için bir bekleme süreci daha olacağı tahmin ediliyor.

Maaşlara Yansıyacak Zammın Hesap Formülü

Memurlar maaşlarına Ocak 2022 kapsamında yüzde 5 net zam alacaklar.

TÜİK verileri sonrasında açıklanan rakamlar kapsamında oluşan son 6 aylık enflasyon oranlarından yüzde 3'lük bölüm çıkarılacak ve kalan oran enflasyon farkı olarak maaşlara yansıyacak.

TÜİK verilerine göre;

Son 5 aylık enflasyon farkı toplamı yüzde 10.4 olarak gerçekleşirken Aralık enflasyonu ile bu rakam yüzde 23,98 seviyesine yükseldi. Memur ve memur emeklisi için yüzde 20,98 enflasyon farkı ve + yüzde 5 net zam maaşı ile 2022 memur maaş zam oranı yaklaşık yüzde 26 oldu.

Maaşlara eklenecek son rakam ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması beklenen zam oranı olacak. Memur maaşlarına da refah payı zammı eklenmesi bekleniyor.

ÖĞRETMEN, POLİS, BEKÇİ, DOKTOR NE KADAR MAAŞ ZAMMI ALACAKLAR?

Memurların cebinde şuan da iki veri mevcut. Yüzde 5 net maaş zammı ile yüzde 3 üzerinde olan son 6 aylık enflasyon verisi ile yüzde 26 bandına kadar çıktı. Memur maaşlarına dair son rakamın ise kabine toplantısında görüşülmesi bekleniyor. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'in kabine de bir sunum yapması ardından ise Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin bilgi vermesi bekleniyor.

Kabinede ele alınacak son rakamların ardından ise memurların maaşları belli olacak.

Öğretmen, Bekçi, Polis, Hemşire, Memur, Doktor Ocak 2022 maaşlarına dair son rakamların ise kabine toplantısı sonrasında akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek ulusa sesleniş konuşmasında ilan edilmesi bekleniyor.

Elde olan zam oranı rakamı ise yüzde 5 net zam, yüzde 26 enflasyon zammı ve Erdoğan Jesti şeklinde.

SONRAKİ HABER