Öğretmeni Kovduğu İddia Edilen Kaymakam Özür Diledi! Helallik İstiyorum

Artvin'de okul ziyareti sırasında öğretmeni sınıftan kovduğu iddia edilen kaymakam özür diledi. Sınıftan kovduğu öğretmenle buluşan kaymakam helallik istedi.

Gündem 01.10.2021 - 15:44 01.10.2021 - 15:44 Mustafa KARAGÖZ

Artvin'in Kemalpaşa İlçesinde bir okulu ziyaret eden yeni kaymakamın, öğretmeni sınıftan kovduğu iddia edilmişti. Basında yer alan sosyal medyada oldukça eleştirilen davranışa dair kaymakam özür açıklamasında bulundu. 

KAYMAKAM ÖZÜR DİLEDİ HELALLİK İSTEDİ

Sınıftan kovduğu öğretmenle bir araya gelen kaymakam yaşanan olaya dair bir açıklamada bulundu. Açıklamasında okul ziyareti sırasında gerçekleşen olaya dair çok üzüldüğünü dile getiren kaymakam yaşanan olayı şu sözlerle özetledi.

"Pandemi koşulları gereği küçük bir heyetle gerçekleştirdiğimiz sınıf ziyaretleri sırasında iki öğretmenin görevli olduğu sınıfınızda sizin sonradan sınıfa gelmeniz, kim olduğunuzu o an bilmiyor olmam ve tokalaşmak maksadıyla elinizi uzatmanız sebebiyle salgın tedbirleri açısından sizi uyarma gereği duydum. Öte yandan, sizin özel eğitim öğrencimizin bakımı ile ilgilenmeniz sebebi ile sonradan sınıfa geldiğinizi anladım." 

Açıklamasının devamında öğretmen özür dileyen kaymakam helallik istedi. 

Özür açıklamasında kaymakam "Pandemi koşulları sebebiyle ortaya çıkan bu yanlış anlaşılmadan dolayı sizden özür diliyor ve helallik istiyorum. Ayrıca davetimi kabul etme nezaketiniz için de teşekkür ediyorum. ifadelerini kullandı. 

Kaymakam konuşmasının sonunda ayrıca çocukların eğitim sürecinde her zaman ve her koşulda öğretmenlerin destekçisiyiz dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@