Öğretmenlere Ek Ödeme Müjdesi! 1240 Lira Ödeme Yapılacak

Özel okullarda ve devlet okullarında çalışan öğretmenler için beklenen haber sonunda verildi. Yeni eğitim öğretim yılı başlamadan alınan kararla birlikte öğretmenlere 1240 lira ödeme yapılacak.

Öğretmenlere Ek Ödeme Müjdesi! 1240 Lira Ödeme Yapılacak

pandemi nedeniyle uzun bir süredir kapalı olan okullar için yeni hazırlıklar başladı. Çeşitli önlemlerin alınmasının ardından yeni eğitim ve öğretim yılının Eylül ayında açılması bekleniyor. Okullar açılmadan önce öğretmenlerin mesaisi hazırlık yapmak adına başladı. Bunun için öğretmenlere devlet tarafından yeni ödenekler de çıkarıldı.

Bu ödeneklerden birisi de öğretmenlere okula hazırlık sürecinde verilecek olan öğretim yılı hazırlık ödeneği olarak ifade edildi. 2019 yılında hakem eşliğinde yapılan toplu sözleşme sonrasında hakem tarafından alınan kararla birlikte detaylar belirlenmişti. Bunun ardından ödenek tutarı 2021 yılında brüt olarak bin 250 lira olarak açıklandı.

ÖĞRETMENLERE EĞİTİM YILI ÖNCESİ ÖDEME YAPILACAK!

ING-kredi

Her yıl öğretmenlere okula hazırlık dönemi için ödenek verilmeye devam ediyor. Bunun üzerine geçtiğimiz yıl yapılan ödenek tutarı bin 210 lira olarak açıklandı. Ödemelerin içerisinden damga vergisi çıkarılıyor. Önümüzdeki yıllarda verilecek ödenekler ise henüz belli değil. 6ç toplu iş sözleşmelerinin sona ermesinin ardından bir karara bağlanması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ödemeler her yıl öncelikli olarak ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Ödemeler sırasında devlet ya da özel okul öğretmeni ayrımı yapılmıyor. Ek ödemeler bir defaya mahsus olarak yapılıyor. Her yıl eğitim öğretim yılı öncesinde öğretmenlerin hazırlık sürecine girmesinin ardından hesaplara okullar açılmadan önce yatırılmaktadır. Bu yıl özel okul ve devlet okulu öğretmenleri için eğitim öğretim yılı öncesinde yatırılacak tutar 1240 lira olarak açıklandı.

SONRAKİ HABER