Öğretmenlere ve Polislere Özel Toplu Konut Müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından ortak yapılan projede öğretmenlere ev müjdesi geldi.

EMLAK HABERLERİ 08.03.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından ortak yapılan projede öğretmenlere ev müjdesi geldi.

TOKİ ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ortaklığı ile hayata geçirilen Güney Şehir Projesi ile öğretmenlere özel toplu konut projesi müjdesi geldi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin proje hakkında bilgilendirmede bulundu ve hem polislere hem de öğretmenlere özel proje üreteceklerini söyledi. Öğretmenler İçin Talep Toplanacak! Proje hakkında bilgilendirmede bulunan Fatma Şahin öğretmenler için talep toplama işlemine başladıklarını söyleyerek "Geçmişin hatalarından ders çıkarıp, gelecekte bu hataların tekrarlanmaması için çalışma yaptık.xBu çalışma kapsamında yeni bir alışveriş merkezi, yeni bir yeşil alan, yeni bir organize sanayi bölgesi nerede kurulacak, hepsini belirledik. Artık nerede bir üretim merkezi varsa orada yaşam merkezi olması gerektiğini gösteren bir şehircilik anlayışı olacak. Cumhurbaşkanımız, manifestoda 'çevreyle uyumlu, akıllı ve değer katan şehir' fikrini vurguladı. İşte biz de tam bunu yapıyoruz.Bu şehir ülkeye değer katan bir şehir ama kendi içinde de değerler üretmesi lazım. Başkanım bu imkanlardan istifade etmek istiyoruz.' derseniz hızlı bir şekilde talebi toplayıp TOKİ Başkanımıza gideceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Valimiz ile gidip 'Bizim öğretmenlerimizin şu kadar talebi var.' diyeceğiz. Bu yüzden sizlerin taleplerini görmek istiyoruz. Bu nedenle buradayız." dedi.Vali Gül "Polisler ve Öğretmenler İçin Özel Konutlar Üreteceğiz" Proje hakkında açıklamada bulunan Vali Davut Gül, Güney Şehir projesi hakkında "Kamu görevlisiyiz, bu şartlarda ev sahibi olmanın zorluğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla burada Büyükşehir Belediye'mizin kendi imkanlarını ortaya koyması, TOKİ'nin bu anlamda böyle bir projeyi uygulayacak olması Gaziantep açısından bir şans.Altyapıyı belediyenin yapması en az yüzde 20'lik indirim sağlayacak. Arazinin hazineden TOKİ'ye geçmesiyle yüzde 20'lik indirim de oradan sağlanacak. TOKİ'nin kar amacı gütmemesi en az bir o kadar da avantaj sağlayacak. Sizlerin kira öder gibi ev sahibi olmanızın önü açılıyor. Bu projelere girenler pişman olmayacak. Ekonomik anlamda da bir pişmanlık görmeyeceksiniz" dedi. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@