Okullar Pazartesi Günü Açılacaktı, Bakan Özer'den Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Geldi!

1. ara tatil ile başlayan 9 günlük aradan sonra okullar 22 Kasım 2021 Pazartesi günü açılıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den son dakika açıklaması geldi! Uzaktan eğitim olacak mı?

Gündem 21.11.2021 - 10:42 21.11.2021 - 10:43 Gülcan Özer

Milli Eğitim Bakanlığı belirlenen takvim doğrultusunda okullardaki süreci yürütmeye  devam ederken 1. ara tatil için verilen 9 günlük ara için geri sayım başladı Öğrenciler Pazartesi günü itibari ile okullara geri dönüyorlar. Konu hakkında son dakika açıklaması Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapıldı. 

Bakan Özer Pazartesi günü okulların planlandığı şekilde açılacağını belirterek bir haftalık aradan sonra yüz yüze eğitim ile kapalı olan sınıf sayısı hakkında resmi açıklama yaptı. Bakan Özer eğitimin planlandığı şekilde yüz yüze devam edeceğini bir kere daha duyurdu. 

KAPALI OLAN SINIF SAYISI KAÇ, ÖĞRETMENLERİN AŞI ORANI YÜZDE KAÇ?

Bakan Özer 6 Eylül 2021 tarihi itibari ile Türkiye'de yüz yüze eğitim sistemi ile okulları açtıklarını hatırlatarak 2,5 aylık bir sürecin sonunda ise planlanan takvim doğrultusunda 1. ara tatil için ara verildiğini söyledi. Bakan Özer hem öğrenci hem de öğretmenlerin ara tatil ile dinlenme imkanı bulduklarını belirterek "Öğretmenlerimiz bu bir haftalık zaman diliminde mesleki gelişim eğitimlerine uzaktan dijital ortamdan devam edebildiler.

Dolayısıyla öğretmenlerimiz de bu bir hafta okullara gitmediler. Şimdi, kaldığımız yerden aynı kararlılıkla ve tüm sağlık önlemlerimize uyarak devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim dönemi diliyorum" diyerek Pazartesi günü yüz yüze eğitim ile okulların yeniden eğitime başlayacağını söyledi. 

Bakan Özer toplam 850 bin sınıftan sadece 66 sınıfın kapalı olduğunu belirterek öğretmenlerin aşılama oranını ise yüzde 93 olarak duyurdu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@