Okullar Yüz Yüze Eğitimden Online Eğitime Mi Dönecek? Sağlık Bakanı Koca'dan İki Açıklama Birden

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca okulların açılmasıyla birlikte hareketliliğin arttığını söyledi. Vaka oranlarının kontrol altına alınması için Bakan Koca aşı ve tedbir uyarılarında bulundu.

Gündem 14.10.2021 - 09:33 14.10.2021 - 09:33 Mustafa KARAGÖZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında yazılı bir açıklamada bulundu. Bakan Koca bu açıklamalarının ardından ise sosyal medya hesabından da bir paylaşımda bulundu. 

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN OKUL UYARISI

Bakan Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında yaptığı yazılı açıklamasında okulların açılması sonrası oluşan hareketlilik ve riskleri hakkında bilgi verdi. 

Yaşanan hareketliliğin başta üniversiteler olmak üzere okullarda vaka sayısında artışa neden olabileceğini ifade eden Bakan Fahrettin Koca üniversite öğrencilerine çağrıda bulundu. Bakan Koca aşıya ilişkin yazılı açıklamasında "Üniversiteli kardeşlerimizi eğitimlerini kesintisiz sürdürebilmek ve sevdiklerine virüs taşımamak için hızla ve topluca aşı olmaya davet ediyorum. Unutmayalım ki, şu an aktif vakalarımızın yaklaşık %40'ı 23 yaş altı vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Aşı programımızda da bir miktar yavaşlama hissedilir hale geldi. Aşıların etkililiği ve hastaneye yatışları azalttığı tartışmasız bir gerçek olarak önümüzde durmaktadır." dedi. Sağlık Bakanı Koca açıklamasının ardından ise aşı olarak toplumsal bağışıklığın kazanılması gerektiğini vurguladı.

Bir Uyarı Daha Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yazılı açıklamasının ardından bir uyarıda sosyal medya hesabından paylaştı. 

Öğrencilere velilere tedbir uyarısında bulunan Bakan Koca, açıklamasının devamında aşı olma çağrısında bulundu. Koca Twitter'dan yaptığı paylaşımında "Günaydın, Çantalar hazır mı? Gençler, kahvaltımızı yaptık mı? Mesajım anne babalara, çocuklara, üniversitelilere: Dün, Bilim Kurulu toplandı. Aktif vakaların yüzde 40'ının 23 yaş altı kişiler olduğu bilgisini sizlerle paylaştık. Dikkatli davranalım. 18 yaş üstüysek aşılarımızı olalım" ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@