Okullarda maske yasağı kalktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında maske yasağına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Okullarda maske yasağı kalktı mı belli oldu. İşte o açıklama.

Gündem 26.04.2022 - 16:00 26.04.2022 - 16:00 Büşra Uluşen

Bugün yapılan Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Daha önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, söz konusu toplantının koronavirüs sürecindeki en önemli Bilim Kurulu Toplantısı olacağını duyurmuş ve maske yasağı ile ilgili devrim niteliğinde açıklamalar yapılacağının sinyalini vermişti. 

Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vaka sayısının 2 binin altına inmesiyle 2 yıldır hayatımızda olan maskelerden sonunda kurtulacağımızın müjdesini verdi. Açıklamasında, toplu taşıma ve sağlık kuruluşları dışında maske takma zorunluluğunun bulunmadığını açıklayan Erdoğan, okullarda maske takılacak mı sorusunu da yanıtlamış oldu. 

Okullarda maske takılacak mı, yasak kalktı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgını sürecinde sona gelindiğini vurgulayarak toplu taşıma araçları ve sağlık kuruluşları dışında tüm kapalı ortamlarda maske yasağının kaldırıldığını açıkladı. Bu kapsamda okullardaki maske yasağı da kaldırıldı. Öğrenciler yarından itibaren okula maske takmadan gidebilecek ve maske takmayan öğrencilere herhangi bir uyarıda bulunulmayacak.

Açıklamalar doğrultusunda, toplu taşıma ve sağlık kuruluşlarındaki maske yasağının da vaka sayısının binin altına düşmesi ardından kaldırılacağını bildiren Erdoğan, okullarda artık maske takılmayacağının müjdesini de vermiş oldu. 

Buna göre, okullardaki maske takma zorunluluğu kaldırıldı ve öğrencilerin artık okula giderken maske takmalarına gerek kalmadı. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@