Omicron İsimli Kripto Para Rekora Koşuyor! Yeni Rekorla Yüzde 900 Değer Kazandı

Kripto para piyasasında yeni koronavirüs varyantı ile ilgili olduğu düşünülen Omicron isimli kripto para büyük değer kazandı. Sadece birkaç günde yüzde 900 oranında değer kazandığı öğrenildi.

Finans 01.12.2021 - 17:20 01.12.2021 - 17:20 Elif İşçi

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken yeni bir varyant ortaya çıktı. Henüz çok yeni olan ve hakkında pek bir şey bilinmeyen Omicron varyantı için Dünya Sağlık Örgütü uyarıda bulundu. Yeni varyantın son derece tehlikeli olabileceği ve geliştirilen aşıların bu süreçte yeterli olmayabileceği de konuşulanlar arasında.

Yeni varyant kısa süre içerisinde kripto para piyasasının içine girmeyi başardı. Omicron ismi kripto para birimi çok hızlı bir şekilde değer kazanmaya devam ediyor. Asıl ilginç olan ise aslında bu kripto paranın çok uzun süredir var olduğu ve bunun yanı sıra varyant ile birlikte patlama yaşaması oldu.

İSİM BENZERLİĞİ ‘OMICRON’ HEYECANI YAŞATTI

Omicron İsimli Kripto Para Rekora Koşuyor! Yeni Rekorla Yüzde 900 Değer Kazandı

Dünya Sağlık Örgütü yeni varyantın açıklanmasının ardından salgının ilk günlere yeniden dönebileceğini ve bu süreçte aşıların etkisinin tamamen ortadan kalkabileceğini açıkladı. Ancak hastalığın çok hafif atlatılması da ihtimaller arasında yer alıyor.

Bu süreçte yerel sembolü OMIC olan bir token, yatırımcılar arasında oldukça popüler hale geldi. Bahsedilen kripto para biriminin aslında ‘tahvil bazlı getiri tarımı projesi’ olduğu ve yeni varyant ile bir alakasının olmadığı belirtildi.

UZMANLAR OMICRON TOKEN HAKKINDA UYARILAR YAPIYORLAR!

Salgınla ilgili endişeler artarken Cuma gününden bu yana Omicron isimli kripto para birimi ciddi bir yükseliş kaydett. En son Cuma günü 65 dolar olan değer sadece bir günde Cumartesi günü aniden 700 dolar oldu. Uzmanlar ise bilinçsiz olarak yapılan yatırımların ilerleyen dönemlerde ciddi zararlara neden olabileceği görüşündeler. Yapılan yatırımların ve bu yatırımlar sayesinde fırlayan token fiyatının oldukça saçma bir durum olduğu belirtildi.

Daha önceki dönemlerde de borsalarda yanlış isimlendirme ya da isim benzerliği gibi nedenlerden dolayı pek çok şirketin hisseleri ani bir yükseliş içerisine girmişlerdi. Bunun üzerine yanlış hedefler uğruna yapılan alımlar ve yatırımlar konusunda uzmanlar uyarıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@