Omicron Nedeniyle Okullarda Yarıyıl Tatili Uzatılacak Mı? Bakan Özer Açıkladı

Koronavirüs vakalarının artması nedeniyle okullarda yarıyıl tatilinin uzatılması gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konu hakkında açıklama yaptı.

Gündem 20.01.2022 - 11:35 20.01.2022 - 11:36 Büşra Uluşen

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısı yarın sona eriyor. Milyonlarca öğrenci yarın karnesini alacak ve sonrasında yarıyıl tatili başlacak. Ancak önceki gün 70 bin covid-19 vakasının çıkması ve 176 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle yarıyıl tatilinin uzatılması konusu gündeme geldi. 

Tatilin başlamasına saatler kala Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tartışmalara son noktayı koydu. 

2022 YARIYIL TATİLİ UZATILACAK MI?

Son dönemde omicron varyantının ortaya çıkmasıyla vaka sayılarında ciddi bir artış gözlemlendi. Aynı süreçte 6 Eylül'de başlayan yüz yüze eğitim de 21 Ocak itibarıyla yarıyıl tatiline giriyor. Vaka sayılarındaki artış sömestr tatilinin uzaması ihtimalini gündeme geldi. Okullarda artan vaka sayıları da bu ihtimali güçlendirirken Milli Eğiitm Bakanı Mahmut Özer son durumu açıkladı. 

yarıyıl tatili uzayacak mı

İKİNCİ DÖNEMDE DE YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitim süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özer, öğrencilerin 2 haftalık yarıyıl tatilinii doya doya yaşamalarını istediklerini belirtirken, 1,5 yıl sonra 5 aylık kesintisiz eğitim verildiğinin altını çizdi. 

İkinci dönemde de ilk dönem olduğu gibi yüz yüze eğitimin devam edeceğini söyleyen Bakan Özer, 2 haftalık tatil süresi içerisinde okulları yeniden elden geçireceklerini, gerekli bakım ve onarımları tamamlayacaklarını bildirdi. 

İkinci dönemde de yüz yüze eğitimin kesintisiz bir şekilde devam edeceğini vurgulayan Bakan Özer, yarıyıl tatilinin uzatılmasının gündemlerinde yer almadıklarını ifade etti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@