Omicron Varyantı İle Vaka Sayısı 60 Bine Dayandı, Bakan Özer'den Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Geldi

Koronavirüs vaka sayısı 60 bin sınırına dayandı, artan vaka sayısı ile gözler okullara çevrildi. Bakan'dan son dakika açıklaması geldi. Okullar kapanacak mı 2022, uzaktan eğitime geçilecek mi?

Gündem 05.01.2022 - 10:57 05.01.2022 - 10:57 Gülcan Özer

Omicron varyantı nedeniyle vaka sayısı büyük bir hızla artmaya devam ederken konu hakkında bir son dakika açıklaması da Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından dün açıklanan 4 Ocak 2022 tarihli günlük vaka sayısı 54 binin üzerine çıkmıştı. 

Vaka sayısında yaşanan büyük artışın ardından gözler okullara çevrilmiş, yüz yüze eğitim konusunda veliler büyük bir endişe yaşarken bazı kişiler ise tekrardan uzaktan eğitime geçiş yapılmasını talep etmişti. Pazartesi günü yapılan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada en son kapatılacak yerlerin okullar olduğu vurgusu bir kere daha yapılmıştı. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI: OKULLAR KAPANACAK MI, UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLECEK Mİ?

Tüm dünyada alarm zillerinin çalmasına neden olan Omicron varyantı ne yazık ki ülkemizde de etkisini arttırırken süreçte vaka sayısının 50 bin barajını büyük bir hızla aşarak 60 bin bandına doğru ilerlemesi ile uzaktan eğitim konusu tekrar gündeme gelmişti. Aşılama konusunda beklenen oranların yakalanamaması sonrasında yüz yüze eğitim bir kere daha sıkıntıya girmişti. 

Artan vaka sayısı sonrası açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer "Omicron varyantı nedeniyle okullarımızda şu an alarm verebileceğimiz bir durum yok. Şu anda okulların kapatılması söz konusu değil, süreci yakından takip ediyoruz" diyerek şu anda okullarda alarm verilmesini ya da kapatmayı gerektirecek bir durum olmadığını dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@