Önce Şartını Açıkladı Sonra Gram Altında 680 TL için Gün Verdi

Altın fiyatlarında ne zaman yükselme olacağına dair ekonomistler piyasaları yorumlamaya devam ediyorlar. Son yapılan değerlendirmelerde altın fiyatlarının hangi şartlarda yükselebileceği açıklandı.

Finans 10.09.2021 - 20:00 10.09.2021 - 20:00 Mustafa KARAGÖZ

Serbest piyasalarda altın fiyatları belli bir bant aralığına sıkışmış durumda bulunuyor. Ons altın 1800 dolar bandının hemen altında yer alırken gram altın ise 485 TL ile 490 TL arasında hareketli bulunuyor. Çeyrek altın biriktirenler için ise rakam 800 TL seviyesinde yer alıyor. 

ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELME OLACAK MI?

Altın fiyatlarında oluşan son tablo sonrasında merak edilen soru, rakamların ne zaman yükseleceği. Çok sayıda küçük yatırımcı pandemi sürecinde birikimlerini en güvenli liman olan altına yatırdı. Halen birikimleri altında olanlar ise karlı bir satış yapmanın peşindeler. 

Fiyatların yaz aylarında düşmesinin ardından ise ne zaman eski seviyelere geleceğini araştıranlar için ise son analiz Teknik Analiz Uzmanı Burak Arslan'dan geldi. Milli Gazete'de yer alan haberde altın fiyatlarının geleceği ve hangi şartlarda yükselebileceği değerlendirildi. 

gram altın 680 tl

Gram Altın Ne Yükselmedi Sorusuna Yanıt Verdi?

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak gram altın rakamlarını ele alan Teknik Analiz Uzmanı Burak Arslan, gram altının yön bulmasını sağlayan iki enstrüman olduğunu söyledi. 

Burak Arslan dolar kuru ve Ons altın fiyatlarının gram altının yön bulmasında etkili olduğunu ifade ederek bu iki enstrümanın zıt hareketler geçirdiğini söyledi. Dolar kuru yükseldiğinde ons altının düştüğünü, Ons altının yükselmesi durumunda da dolar kurunun gevşediğini ifade eden Arslan durumda da altın fiyatlarının yükselmediğini söyledi. Paylaşımlarında merak edilen sorulara da yanıt veren Teknik Analiz Uzmanı, gram altının ne zaman yükseleceğine ilişkin görüşlerini açıkladı.

gram altın 680 tl 2

GRAM ALTIN NE ZAMAN 680 TL OLUR?

Gram altının 540 TL bandının iki defa denediğini söyleyen Arslan bu seviyede tutunamadığını ve geri çekildiğini söyledi. Gram altın için orta ve uzun vadeli bir yorumda bulunan Arslan gram altının grafik incelemesinde 540 TL'ye yükselmesi durumunda daha sonra 600 TL sınırına kadar yükselebileceğini söyledi. Grafikte çanak boyunun 680 TL olduğunu aktaran Arslan tekniğin bunu gösterdiğini ancak bu yükseliş için şartların olduğunu söyledi. 

Gram altının bu seviyeye çıkabilmesi için dolar kurunun 8.80 TL, Ons altının ise 1834 Dolar bandının üzerinde olması gerektiği şartını açıkladı. Dolar kurunun 8.80 TL seviyesine ise faiz indirimleri ile gelebileceği değerlendirmede yer aldı. 

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarına dair yorum ve değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@