Ondörtüç Pendik Metrosuna Kavuşuyor! Açılmasına Sayılı Günler Kaldı

Pendik'ten Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşımı kolaylaştırmak için inşa edilen ve Ondörtüç Pendik projesine yürüme mesafesindeki Pendik-Tavşantepe Metrosu nihayet açılıyor.

Emlak Haberleri 22.12.2021 - 10:47 22.12.2021 - 10:47 Büşra Uluşen

İstanbul'un en yeşil ilçelerinden biri olan Pendik'te yeni bir metro istasyonu açılıyor. Pendik Tavşantepe ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak için inşa edilen metronun hizmete açılmasına kısa bir süre kaldı. 

Pendik'e yürüme mesafesinde olan ve İnsay Yapı tarafından yapılan Ondörtüç  Pendik projesi de metro konusunda öne çıkıyor. Şehrin boğucu hayatından uzaklaşarak doğayla bütünleşerek yaşamak isteyenlerin tercih ettiği Ondörtüç Pendik, ulaşım kolaylığını da açılan metro ile sağlayacak. 

İnsay Yapı Yönetim Kuurlu Başjkanı İhsan Çulhalık konuya ilişkin yaptığı açıklamada, metro açılışının 2022 yılının ilk aylarında yapılmasını beklediklerini dile getirirken Ondörtüç projesiin Tavşantepe Metrosuna 800 metre uzaklıkta olduğunu belirtti. 

Ondörtüç Pendik projesi aynı zamanda alışveriş merkezlerine ve Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne 3 dakikalık mesafede yer alıyor. 

Öte yandan yetkililer Tavşantepe-Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı metro çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği bilgisii veriyor. Sözü edilen metro hattı 7,5 kilometre hatta sahip, Pendik-Tavşantepe Metro İstasyonu'ndan başlayarak Sabiha Gökçen Havalimanı'nda sona ererek toplamda 4 istasyondan geçiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@