Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Özellikleri Nelerdir?

Halkbank kredi kartları başvuru yapılabilecek 7 adet kart vardır: Paraf, Paraf Gold, Paraf Platinum, Parafly, Parafly Platinum, Parafree, Ücretsiz Kredi Kartı.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Özellikleri Nelerdir?
Halkbank kredi kartları başvuru yapılabilecek 7 adet kart vardır:

  • Paraf,

  • Paraf Gold,

  • Paraf Platinum,

  • Parafly,

  • Parafly Platinum,

  • Parafree,

  • Ücretsiz Kredi Kartı.


Yukarıda belirtilen Halkbank kredi kartı grubundan olan 7 kart içinde prestijli sınıfında yer alanlar Paraf Platinum ve Parafly Platinum’dur.

Halkbank Paraf Kart Özellikleri Neler?

Halkbank Paraf Kart’ın limiti maximum 5000 TL olarak belirlenmiştir. Yıllık kart kullanım bedeli bulunmamaktadır. Kart her türlü harcamanın ödemesinde kullanılabilmektedir. 9 ay taksit yapma seçeneği vardır. Paraf Kart’dan taksitli nakit avans çekilebilmektedir. Paraf Kart sahibi olanların İsPark’ı ücretsiz olarak kullanma hakları bulunmaktadır. Alışveriş tutarına göre artan Paraf Para uygulaması vardır. 1500 TL ve üzeri harcamalarda %20 extra para sahibi olmaktadır. Bu kart ile ödenen kira ve aidat gibi işlemlerin, işlem ücreti bulunmamaktadır.

Halkbank Paraf Gold Kart Özellikleri Neler?

Halkbank Paraf Gold Kart’ın limiti 5000 TL olarak belirlenmiştir. Yıllık kart kullanım bedeli bulunmamaktadır. Her türlü harcama işleminin ödemesi yapılabilmektedir.12 ay taksit yapılabilmektedir. İstenildiği takdirde taksitli nakit avans çekilebilmektedir. Kart sahibi İsPark’da ücretsiz kullanım hakkında sahiptir. Kart ile yapılan alışverişler sonrasında biriken puanlar alışverişte veya nakit olarak kullanılabilmektedir. Halkbank kredi kartı sahipleri gelirlerinin artması durumunda banka şubesine giderek limit arttırım talebinde bulunabilmektedir.Halkbank Paraf Platinum Kart Özellikleri Neler?

Halkbank Paraf Platinum Kart’ların limiti minimum 10000 TL olarak belirlenmiştir. Kart kullanım ücreti bulunmamaktadır. Sinema, yemek, konaklama, eğitim, sağlık, araba kiralama, ulaşım da dahil olmak üzere birçok alanda yapılan alışverişleri ödemede kullanılabilir. Bu karttan istenildiği takdirde 15000 TL’ye kadar nakit avans çekilebilmektedir. Yurt içi ve yurt dışı bilet alımlarında %10 indirim yapılmaktadır.

Halkbank Parafly Kart Özellikleri Neler?

Halkbank Parafly Kart’ların limiti 5000 TL olarak belirenmiştir. Yıllık kart kullanım ücreti ödenmemektedir. Yapılan harcamalardan elde edilen puanları 5 ile çarpıp uçuş mili olarak kullanma özelliği vardır. Paraf Asistans &Concierge hizmeti bu karta özeldir. Bu hizmet ile anahtarı evde unutmanız veya tesisat sisteminizde sorun olması durumunda ücretsiz yönlendirme uygulaması yapılmaktadır.

Halkbank Parafly Platinum Kart Özellikleri Neler?

Halkbank Parafly Platinum Kart’ları limitsizdir. Yıllık kart kullanım bedeli alınmamaktadır. Bütün harcamaların ödemesinde kullanılabilmektedir. Limitsiz taksitli nakit avans çekilebilmektedir. Bu kart ile İsPark’dan ücretsiz yararlanılabilmektedir. Parafly Kartta olduğu gibi Asistans & Concierge hizmeti mevcuttur. Artı olarak iş seyahati servisi ile PC, Laptop, cep telefonu, vb. ekipmanlar çok düşük bir ücret karşılığı kiralanabilmektedir. Parafly Platinum Kart yılda 2 defa 150 TL tutarında ücretsiz kurye hizmeti hediye etmektedir.

Halkbank Parafree Kart Özellikleri Neler?

Halkbank Parafree kartların limiti 5000 TL’dir. Genç yaş grubuna verilmektedir. Yıllık kart kullkanım bedeli bulunmamaktadır. Her türlü alışverişin ödemesi yapılabilmektedir. Bu karttan taksitli nakit avans çekilememektedir. 9 aya kadar taksit yapılabilme imkanı vardır. Parafree kart ile marketlerde Paraf POS cihazlarında, 100 TL ve üzeri yapılan alışverişlerde bir seferde 9.90 TL ay içinde maximum 25 TL indirim yapılabilmektedir. İsPark ücretsiz kullanım hakkı mevcuttur. Kartın ödeme taksitlendirmesi şubelerden veya mobil uygulama üzerinden yapılabilmektedir.

Halkbank Ücretsiz Kredi Kart Özellikleri Neler?

Halkbank ücretsiz Kredi Kartı’nın limiti banka tarafından, sunulan gelir belgesine göre belirlenmektedir. Yıllık kart kullanım ücreti bulunmamaktadır. Çıkarılan ek kartlar için 20 TL bedel alınmaktadır. Bu kart ile yapılan harcamalar 12 aya kadar taksitlendirilebilmektedir. Diğer kartlardan farklı olarak, taksit tarihi üzerinde şubeye giderek değişiklik yapılabilmektedir. Yapılan alışverişler ile biriken puanlar sadece alışverişte kullanılabilmektedir. Hafta sonu restaurant harcamalarında kullanıma göre indirim yapılmaktadır.

Halkbank Kredi Kartlarına Başvuru Şartları Nelerdir?

Halkbank kredi kartları başvurusu için belirlenen şartlar şunlardır:

  • Kırmızı çizgisi bulunmamak,

  • Gelir belgesi beyan edebilmek,

  • Platinum kartlar için banka hesabında minimum 10000 TL bulundurmak.


Bu şartların sağlanamaması ya da kullanım dönemi sırasında ihlali durumunda Halkbank kredi kartı iptal edilmektedir.
Yorumlar (0)