Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kullanımı Ve Yapılacak İşlemler

Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanmak son derece pratik bir yol olup, bireylerin bankacılım işlemlerini çok daha hızlı yapmalarına olanak verir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kullanımı Ve Yapılacak İşlemler
Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanmak son derece pratik bir yol olup, bireylerin bankacılım işlemlerini çok daha hızlı yapmalarına olanak verir. Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden yapılabilen işlemler sayesinde banka şubelerine kadar giderek zaman kaybedilmesine gerek kalmıyor.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kullanımı


Ziraat Bankası internet bankacılığı yolu ile banka şubelerinde yapılabilen işlemlerin hemen hemen hepsi yapılabiliyor. Ziraat bankası internet bankacılığı kullanılarak sadece belli zamanlarda banka işlemlerinin sadece belli zamanlarda yapılabilmesi koşulu da esniyor. Ziraat Banaksı internet şubesi haftanın 7 günü 24 saat işlem yapılabilmesi için açıktır.

Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden yapılan işlemlerde bankanın aldığı işlem ücreti ve komisyon tutarı şubeden yapılan işlemden alınan komisyon tutarından çok daha ucuzdur.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığını Kullanabilmek İçin Gerekli Şartlar


Ziraat Bankası internet şubesinden yararlanmak için aranan şart sadece kullanıcının herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden vadesiz bir hesap açtırmış olmasıdır.

Ziraat Bankası Bankkart ya da kredi kartı kullanılarak bilgisayar başından da internet müşterisi olmak için müracaatta bulunulabilir.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi İletişim


Ziraat Bankası internet şubesi tarafından kullanıcının cep telefonuna SMS yollanarak bilgi verilen hesap hareketleri şunlardır:

 • Ziraat Bankası hesabına yatırılan para, çekilen para, gelen EFT ve/veya havaleler,

 • Vadeli hesap bitiş tarihi,

 • Fatura ödenmesi için yeterli nakit paranın hesapta olmadığına dair uyarı,

 • Hazine bonosu, repo, Eurobond ve devlet tahvili vade bitişlerinde,

 • İstenildiği takdirde günlük fon ve altın fiyatları hakkında bilgiler yollanır.


Bahse konu bilgilendirme mesajları ücretsizdir.


Ziraat Bankası İnternet Şubesi İşlemleri ve Saatleri


Ziraat Bankası online şubede yapılacak işlemlere göre belirlenen saatler şunlardır:

 • Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden döviz alım satımı, arbitraj, swift ya da havale yapılacak ise banka 24 saat işlem yapılmasına izin veriyor.

 • Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden EFT yapılacak ise banka 08:30 – 17:00 saatleri arasında işlem yapılmasına izin veriyor. EFT işlemleri için şubelerde alınan ücretten çok daha düşük miktarda ücret alınıyor.

 • Ziraat Bankası, internet şubesi üzerinden gram altın alım satımı yapılacak ise yarım gün işlemler için 1.seansta 9:30-11:00, ikinci seansta ise 18:30-08:00 saatleri arasında işlem yapılmasına izin veriyor

 • Ziraat bankası internet şubesi üzerinden gram altın alım satımı yapılacak ise bankam gün işlemler için 1.seansta 9:30-16:00, ikinci seansta ise 14:00-08:00 saatleri arasında işlem yapılmasına izin veriyor.

 • Ziraat bankası internet şubesi üzerinden Başkent Doğalgaz alımı ya da fatura ödemesi yapılacak ise banka 08:00 -20:00 saatleri arasında işlem yapılmasına izin veriyor.

 • Ziraat bankası internet şubesi üzerinden D-Smart NET, Smile ADSL işlemleri yapılacak ise banka 01:00-17:30 saatleri arasında işlem yapılmasına izin veriyor.

 • Ziraat bankası internet şubesi üzerinden İSKİ SU işlemleri yapılacak ise banka 01:00-21:00 saatleri arasında işlem yapılmasına izin veriyor.

 • Ziraat bankası internet şubesi üzerinden B tipi likit fon, fatura, vergi, bağış, SGK, eğitim, TL yükleme vb. işlemlerin yapılabilmesi için, banka 24 saat kesintisiz işlem yapılmasına izin veriyor.

 • Ziraat bankası internet şubesi üzerinden Ana para koruma amaçlı fon işlemleri yapılacak ise banka 09:00-17:00 saatleri arasında işlem yapılmasına izin veriyor.

 • Ziraat bankası internet şubesi üzerinden Yurtkur ödemeleri yapılacak ise banka 01:00- 23:30 saatleri arasında işlem yapılmasına izin veriyor.


Şubeye Gitmeden Banka Ayağınıza Geliyor

Şubeye gidilmesine ve vakit kaybı olmasına gerek duyulmadan Ziraat Bankası internet şubesi kullanılarak yukarıda sayılan bütün işlemler son derece kolay, çabuk yapılabiliyor.
Yorumlar (0)