Öngörülen Tarih Geldi! 2021 EGM Bekçi Alımı Başvuruları Ne Zaman Alınacak?

2021 yılında İçişleri Bakanlığı EGM bünyesinde Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Peki EGM bekçi alımları ne zaman ve hangi şartlarda yapılacak?

Öngörülen Tarih Geldi! 2021 EGM Bekçi Alımı Başvuruları Ne Zaman Alınacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 2021 yılı personel alımı planlamasına göre binlerce Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacak. Yaklaşık 13 bin personel alımı hakkı olan bakanlığın ilan edilen kontenjanların önemli bir bölümünü bekçi ve polis alımlarına ayırması bekleniyor. Bekçi alımlarında adayların araştırdığı en önemli başlık ise ilan tarihi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN 2021 YILI PERSONEL ALIMI SÜRECİ BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı'nın 2021 yılı personel alımı başvuruları başladı. Bakanlık yaz döneminin sonuna doğru iki ayrı ilana birden çaıktı. Birincisi YKS kapsamında yapılacak olan lse mezunu polsi alımları olacak. İkinci alımlar ise PAEM kapsmında EGM bünyesinde komiser yardımcısı alımları. Polis alımlarına dair yayımlanan duyuru kapsamında 2500 lise mezunu polis adayı öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Bunun yanında aynı süreç içinde 1000 komiser yardımcısı alımı yapılacak. Bakanlık son olarak bu dönemde sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını bildirdi.

İlan edilen başvuru alınmaya başlanan polis alımları, sivil memur alımlarının anlamı İçişleri Bakanlığı'nın boş kadroları içi harete geçtiği. Bakanlık tarafından uygulanan sıralama kapsamında polis alımları sonrası bekçi alımları, POMEM alımları ve diğer sivil memur alım ilanları yayımlanabilir.

2021 bekçi alımı

BEKÇİ ALIMLARI İÇİN İLAN VE BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

YKS'ye giren lise mezunlarının tercih edebileceği PMYO polis adayı öğrenci alımı süreç belliydi. Eylül ayına kadar devam edecek ilk aşamanın ardından diğer işlemler gelecek. Komiser yardımcısı alımı için de süreç ağustos sonunda sona erecek.

2021 yılı Bekçi alımlarına dair ilanın ise tüm bu süreçlerin tamamlanmasından sonra yayımlanması bekleniyor.

Bekçi alımlarına dair sürecin Eylül ayı içerisinde başlayabileceği duyurunun özellikle önümüzdeki ayın ikinci haftasından sonra yayımlanabileceği öngörülüyor. Ancak bekçi alımlarının ne zaman olacağına ilişkin henüz resmi açıklama bulunmuyor.

2021 bekçi alımı egm

2021 YILINDA BEKÇİ OLMAK İSTEYENLERDEN HANGİ ŞARTLAR İSTENECEK?

2021 yılında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken standart koşullar aynen uygulanacak. Adayların merak ettiği soru ise yaş şartında değişiklik olup olmayacağı noktasında. Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son konuşmasında yaş şartında herhangi bir değişiklik olmayacağını açıklamıştı. Yaş şartını sağlayan, sağlık aşamasını tamamlayan, lise mezunu adaylar bekçilik için başvuru yapabilecekler.

SONRAKİ HABER