Online Eğitim İddialarına Bir Yanıt Daha! Milli Eğitim Bakanı Özer'den Kapanma, Aşı ve Tedbir Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullarda yüz yüze eğitim ve gündemde yer alan online eğitim iddialarına yanıt verdi.

Gündem 07.10.2021 - 15:04 07.10.2021 - 15:04 Mustafa KARAGÖZ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" törenine katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ile Demirören Medya Grubu arasında imzalanan protokol kapsamında bir konuşma yapan Bakan Mahmut Özer, uzaktan eğitime dair gündeme gelen ve sosyal medyada konuşulan iddialara yanıt verdi. 

UZAKTAN EĞİTİM İDDİALARINA BAKAN ÖZER'DEN YANIT

Bakan Özer konuşmasında okulların son bir buçuk senedir yüz yüze eğitime kapalı olduklarını ve bundan sonraki dönemde eğitime okulları uzaktan eğitimde devam ettirme lüksü kalmadığını söyledi. 

Konuşmasının devamında okullarda ki salgın durumuna dair son verileri açıklayan Bakan Özer "Gelinen noktada da sıkıntısız şekilde süreç devam ediyor. İnşallah aynı kararlılıkla aşı, PCR testleri, maske, temizlik kurallarına dikkat ederek sonuna kadar okulları açık tutma kararlılığımızın arkasında kalmaya devam edeceğiz. Bu süreçteki en büyük avantajımız öğretmenlerimizin aşılanma oranıdır." ifadelerini kullandı. 

Okullarda tedbir çalışmaları kapsamında öğretmenlerin aşı oranlarını da açıklayan Özer, Türkiye genelinde 2. doz aşısını olan öğretmenlerinin oranının yüzde 85 olduğunu duyurdu. Bunun dışında öğretmenler arasında aşı olmadan hastalığı geçirip bağışıklık kazananlar olduğunu ifade eden Mahmut Özer öğretmenler arasında toplam bağışıklık oranının yüzde 95 olduğunu açıkladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@