Ons Altın İçin 2.100 Dolar Tahmini! Dünyaca Ünlü Banka Açıkladı!

Altın piyasasında beklenen fiyat yükselişlerinin henüz gerçekleşmemiş olması yatırımcıları zor durumda bırakıyor. Deutsche Bank’tan ons altın için 2.100 Dolar tahmini geldi.

Finans 21.06.2022 - 02:33 21.06.2022 - 02:33 Engin Uzunoğlu

Altın fiyatlarında mevcut fiyatlama beklenen fiyatlamanın oldukça gerisinde kaldı. Ons altın fiyatı FED’in faiz artırımı baskısı ile sınırlanıyor. FED’in şahin bir politika ile faiz artırımı yapması altın piyasasının direncini törpüledi. Altın yatırımcıları bundan sonra yaşanabilecek gelişmeleri kestiremezken Deutsche Bank’ın kıdemli ekonomistleri ons altın için fiyat yükselişi tahminlerinde bulundular. 

DEUTSCHE BANK ONS ALTIN FİYAT TAHMİNİ!

Deutsche Bank’ın kıdemli ekonomistleri tarafından altın fiyatlarına dair bir değerlendirme yapıldı. Ekonomistler altının güvenli liman cazibesini kaybetmediğine vurgu yaptılar. İlerleyen aylarda altın piyasasının yine güvenli liman olarak yatırımcılara güvence vereceğini söyleyen ekonomistler ons altın için ise 2.100 Dolar fiyat tahmininde bulundular. 

Yazılan altın raporunda ekonomistler altın fiyatlarına dair, “Yükselen reel faizler dolayısı ile altın bir ters rüzgar etkisinde kalıyor. Şu anda faiz görünümü baz alındığında piyasa en yüksek şahinliği fiyatlıyor. Yüksek enflasyondan dolayı yatırımcılar finans piyasalarına temkinli yaklaşıyorlar. Altın riskten korunma için geleneksel bir yatırım aracı olarak öne çıkmayı sürdürecektir.” değerlendirmesi yapıldı. 

Altın fiyat tahmini de yapan Deutsche Bank kıdemli ekonomistleri, “Altın piyasası yükseliş hedefinden sapmadı.  Zaman açısından değişiklik olsa da altın fiyatları yükselişini sürdürecektir. Ons altın fiyatı 2023 yılının sonuna kadar 2.100 Dolar noktasını görecektir. Yüksek enflasyon ve resesyon riskleri altın piyasasının güvenli liman niteliğini teşvik edecektir. 2022 yıl sonu itibariyle altın fiyatlarındaki dikkat çekici yükselişler başlayacaktır.” tahminini açıkladılar.

Altın piyasasında şu ada ons altında sınırlı bir hareketlenme takip ediliyor. Yükseliş için uzmanlara göre 1.880  seviyesinde bir baraj kuruldu. Bu baraj aşılınca ons altın için yükseliş trendi çok daha etkin bir  hale geleceği yorumları yapılıyor.

Emlak365. com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@