Önümüzdeki 3 gün gök gürültülü yağış var! MGM hava tahmin raporunda 30 fazla şehir listede

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son basın açıklamasında birçok şehirde yağışlı havanın etkili olacağı bildirildi. Uzun sürmesi beklenen yağışlı hava Ankara, İstanbul gibi illeri de etkileyecek

Gündem 16.04.2022 - 15:11 16.04.2022 - 15:11 Mustafa Karagöz

Önümüzdeki hafta boyunca Türkiye yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Marmara Bölgesinden başlayarak yurt geneline yayılacak olan yağışlı hava yer yer çok etkili olacak. İstanbul'u daha sonra Ankara'yı etkileyecek olan yağışlı havanın yaklaşık dört gün boyunca etkisini hissettireceği tahmin ediliyor. İşte Meteoroloji'nin son hava tahmin raporu. 

PAZAR PAZARTESİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ YAĞIŞ GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı raporunda yağmurun pazar gününden itibaren etkili olmaya başlayacağını bildirdi. Hava sıcaklıkları bu süreçte 10 derece birden azalacak. Pazar gününde yurdun önemli bir bölümünün yağışlı havanın etkisi altında olması bekleniyor.

PAZAR MGM YAĞIŞ 1

Özellikle Marmara Bölgesinin tamamı Ege Bölgesinin büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinin batısı ve Batı Karadeniz'de yağışların etkili olması bekleniyor. Pazar günü başkent Ankara'da gök gürültülü sağanağın etkili olması beklenirken İstanbul'da kuvvetli yağış öngörülüyor. 

pazartesi mgm yağışlı

Pazartesi günü ise yağışlı havanın etkisi biraz daha artacak. Haftanın ilk gününde Marmara, Ege, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeyinde gök görültülü sağanak etkili olacak. Kalan kesimlerde parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak.

Salı Günü Yağış Bekelenen Şehir Sayısı Artıyor

salı mgm yağış

Yağışlı havanın etkisini haftanın ikinci günü de devam ettirmesi beklenirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu'nun batısında gök gürültülü yağışların hakim olacağını açıkladı. Yurdun geri kalan bölümünde ise parçalı bulutlu ve açık bir hava görülecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@