Önümüzdeki 4-5 Güne Dikkat Diyen Ünlü Analistten Bitcoin İçin 2022 Tahmini

Ünlü kripto para analisti Tone Vays tarafından Bitcoin ile alakalı yeni tahminler yapıldı. Ocak 2022'de Bitcoin hangi seviyelerde olacak?

Finans 26.12.2021 - 01:32 26.12.2021 - 01:32 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında oldukça karmaşık fiyatlamalar devam ediyor. Yıl sonunun gelmesiyle beraber yıllık analizler yapılırkern gelecek yıla dair tahminler de kripto para analistlerinin bugünlerde en çok paylaştıkları yorumlar arasında yer alıyor.

2021 yılı kripto paralar için oldukça inişli çıkışlı geçti. Ancak 1 Ocak 2021 fiyatlamalarıyla bugünkü fiyatlamalar karşılaştırıldığında çok net yükselişler göze çarpıyor. Hatta kripto para piyasasının lider para birimi olan Bitcoin değerini bir yıl içerisinde neredeyse ikiye katladı. Ancak Bitcoin 60 Bin Dolar seviyesinin üzerine çıkıp ardından çöküş yaşayınca bu yıllık kazanç çok dikkate değer bulunmuyor.

ÖNÜMÜZDEKİ 4-5 GÜNE DİKKAT!

Ünlü kripto para analisti Tone Vays bir değerlendirmede bulunarak, "Aralık ayının sonu ve Ocak ayının başı ile beraber Bitcoin'de nihai bir test seviyesi ile karşılaşacağız. Bitcoin şu anda 50 Bin Dolar üzerinde fiyatlanıyor. Ancak 4-5 gün içerisinde yeniden 50 Bin Dolar seviyesinin altına sarkma olursa death cross için çok sağlam bir konsolidasyon kurulmuş denilebilir. Bu durum bize Bitcoin'in direncini gösterecek ve 2022 fiyatlamasında hangi yönün geçerli olacağının net bir işaretini verecek." dedi.

Analizini sürdüren Tone Vays grafik üzerinden de bir yorum yaparak, "Bitcoin'in dört saatlik grafiğine baktığımızda direnç çizgisi kırılmış gibi görünüyor. Ancak daha önce olduğu gibi momentum ters göstergesinin zirvesinde çarpma oldu. Sınrasında ise mum içi seviyede henüz tepe nokta kırılmadı." ifadelerini kullandı. 

BİTCOİN YÜKSELECEK Mİ?

Bitcoin'de henüz yönün net bir şekilde gerçekleşmediğini söyleyen Tone Vays, "Tüm öncülleri düşündüğümüzde Bitcoin için net bir yön belirlemeden söz edemeyiz. Ancak Bitcoin'in yönünü 2021 yılı girmeden yükseliş şeklinde belirleyeceğini düşünüyorum. 2022 yılında Bitcoin'i 75 Bin Dolar üzerinde görebileceğiz. Sonra geri çekilmeler olacaktır." şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@