OPET Yeni Fiyat Listesini Duyurdu! İşte İstanbul, Ankara Ve İzmir'de Uygulanan Benzin, Motorin, LPG Otogaz Fiyatları

Akaryakıt fiyatlarına yapılan son güncellemenin ardından şirketlerin yeni fiyat listeleri merak ediliyor. İşte OPET'in Ankara, İstanbul, İzmir benzin istasyonlarında uygulanan benzin,motorin fiyatları

OPET Yeni Fiyat Listesini Duyurdu! İşte İstanbul, Ankara Ve İzmir'de Uygulanan Benzin, Motorin, LPG Otogaz Fiyatları

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına sık sık yapılan güncellemelerle beraber araç sahipleri yeni fiyatları takip etmekte zorlanıyorlar. Bir dönem oldukça yükselen fiyatlarda indirim süreçleri başladı. Peki benzin, motorin ve LPG Otogaz fiyatları ne kadar oldu? Araç sahipleri hangi illerde hangi fiyatlarla akaryakıt satın alabiliyorlar? Türkiye'de yaygın benzin istasyonu ağına sahip olan OPET'teki son akaryakıt fiyatları ne kadar?

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL BELİRLENİYOR?

Türkiye'de hangi akaryakıt firması olursa olsun uygulaması gereken fiyatlar kar marjı hariç olmak üzere standarttır. Ancak bazı firmalar kar marjlarını daha düşük tutarak diğer rakiplerine göre daha ucuz fiyatla benzin, motorin ve LPG Otogaz satışı yapabiliyorlar. Akaryakıt fiyatları hesaplanırken Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Akdeniz petrollerinin fiyatlaması ile dolar kuru üzerinden hesaplama yaparak uygulanması gereken akaryakıt fiyatını tespit ediyor. Bu fiyatın üzerine devletin vergi payı ve bayi kar marjları eklenerek fiyat belirleniyor. Akaryakıt şirketleri kar marjı hariç akaryakıt fiyatında herhangi bir oynama yapamıyorlar.

AKARYAKITA YENİ İNDİRİM GELECEK Mİ?

Akaryakıt fiyatlarına indirim beklentisi bir süredir araç sahiplerinde oluştu. Döviz kurlarındaki düşüşler bu beklentiyi tetiklerken geçtiğimiz hafta önemli indirimler yapıldı. Ancak şu anda herhangi bir indirim gerektirecek durum bulunmuyor. Döviz kurlartında hafif yükselişler ile küresel petrol piyasalarındaki fiyat artışları hesaba katıldığında akaryakıt fiyatlarına zam yapılması dahi gündeme gelebilir. Ancak zam yapılsa dahi bu durum pompa fiyatlarına yansımayacak ve Eşel Mobil Sistemi gereği devletin ÖTV payından karşılanacak.

OPET'İN ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

Opet firmasına ait benzin istasyonlarında akaryakıt fiyatlarının ne kadar olduğu merak ediliyor. OPET tarafından güncellenen fiyatlara göre benzin, motorin ve LPG Otogaz için Ankara, İstanbul ve İzmir fiyatları şöyle oluştu:

Opet Ankara Benzin, Motorin, LPG Otogaz Güncel Fiyatları

Kurşunsuz Benzin 95 (Ultra Force 95): 11,69 TL
Motorin (Ultra Force): 11,54 TL
Motorin (Eco Force): 11,51 TL

Opet İstanbul Benzin, Motorin, LPG Otogaz Güncel Fiyatları

Kurşunsuz Benzin 95 (Ultra Force 95): 11,61 TL
Motorin (Ultra Force): 11,46 TL
Motorin (Eco Force): 11,43 TL

Opet İzmir Benzin, Motorin, LPG Otogaz Güncel Fiyatları

Kurşunsuz Benzin 95 (Ultra Force 95): 11,70 TL
Motorin (Ultra Force): 11,56 TL
Motorin (Eco Force): 11,53 TL

SONRAKİ HABER